Wakacje za granicą - jakie restrykcje będą obowiązywały?publicdomainpictures.net

Są nowe wytyczne. Uwielbiany przez turystów kraj ujawnił, jak będzie wyglądało plażowanie

Wakacje za granicą są możliwe pomimo pandemii. Trzeba jednak wiedzieć, gdzie można polecieć oraz jakie panują tam zasady. Jedno z europejskich państw poinformowało o restrykcjach, których muszą spodziewać się turyści.

Wakacje 2020 mogą być kłopotliwe. Wszystko z powodu panującej na świecie pandemii koronawirusa. Nie trzeba się jednak zniechęcać do podróżowania. Wystarczy wziąć pod uwagę wszystkie ograniczenia, dzięki którym latanie i wypoczywanie będą bezpieczne. O tym, jakie restrykcje czekają turystów, poinformowało jedno z europejskich państw.

Wiadomość, na którą czekały miliony Polaków. Już 6. czerwca znoszą kolejny zakaz. Wielka radośćWiadomość, na którą czekały miliony Polaków. Już 6. czerwca znoszą kolejny zakaz. Wielka radośćCzytaj dalej

Wakacje za granicą - jakie restrykcje?

Portugalia znajduje się w coraz lepszej sytuacji epidemicznej, o czym pisaliśmy tutaj. Z tego powodu granice państwa otworzą się na zagranicznych turystów. Kraj poinformował, że na jednego wczasowicza będzie przypadało średnio 8,5 metra kwadratowego plaży. To można wywnioskować z komunikatu Portugalskiej Agencji Środowiska (APA). Informacje ukazały się w sobotę w lizbońskim tygodniku "Expresso". Plaże w tym kraju zaczną funkcjonować 6 czerwca.

Najpopularniejszy wśród turystów region Portugalii, czyli Algarve, nie przyjmie wszystkich urlopowiczów. Na plaże będzie mogło wejść tylko kilka lub kilkanaście tysięcy osób. Na jednej z największych plaż, Praia da Rocha, odpoczywać będzie mogło 8800 wczasowiczów. Według czasopisma, na plażach regionu Algarve będą tak zwani "asystenci", którzy będą pilnować zachowywania odpowiedniej odległości od innych wczasowiczów.

Dzisiaj grzeje: 1. Niewiarygodne sceny na południu Polski. Wszystko nagrali, film jest niesamowity
2. Ważne zmiany dla emerytów już od dziś. Nawet 3732,10 zł możesz dostać dodatkowo do emerytury

Najwięcej turystów będzie mogły przyjąć trzy plaże, które znajdują się na środkowym wybrzeżu Nazare oraz Fonte da Telha w Lizbonie. Tam miejsce na plaży znajdzie 17 100 oraz 12 100 osób. Tygodnik "Expresso" informuje, że na małe plaże będzie mogło wejść jedynie kilkanaście osób. Powodem tego jest obowiązek zachowania dystansu społecznego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Senior pokazał wycinek swojej emerytury. Łzy same napływają do oczu, nie da się przeżyć
  2. Strzela do zwierząt, pozostaje nieuchwytny. Mieszkańcy stolicy narażeni na atak
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Straszna choroba zaatakowała znanego polskiego piłkarza. Zawodnik czeka na przeszczep

Źródło: Gazeta Prawna

Następny artykuł