Wadowice pożar bliskoFlickr Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji CC BY-ND 2.0

Olbrzymi pożar na południu Polski. Walczy ponad setka strażaków. Turyści chętnie odwiedzają okolicę

Wadowice przyciągnęły uwagę największych polskich mediów – niestety tym razem nie ze względów turystycznych. W pobliżu popularnej miejscowości wybuchł olbrzymi pożar, z którym zmagała się ponad setka strażaków. Ze względu na niebezpieczeństwo służby musiały zarządzić ewakuację pobliskich mieszkańców.

Wadowice znalazły się w centrum uwagi największych mediów po tym, jak Polsat News poinformował o ogromnym pożarze, który wybuchł w pobliżu popularnej miejscowości. Zgodnie z wiadomościami, które pojawiły się w serwisie, w walkę z żywiołem zaangażowano około 120 strażaków. Służby ewakuowały też pobliskich mieszkańców, którzy znaleźli się w strefie zagrożenia.

Uwaga, niebawem Polska może wydać ENA. Nie ma ani chwili do straceniaUwaga, niebawem Polska może wydać ENA. Nie ma ani chwili do straceniaCzytaj dalej

W sobotę uwaga mediów została skierowana na Wadowice, a konkretnie Izdebnik, leżący blisko znanej na całą Polskę miejscowości. Tam w sobotę 26 września wybuchł ogromny pożar. W płomieniach stanął zakład produkcyjny. W trosce o bezpieczeństwo służby zaapelowały do mieszkańców o szczelne zamknięcie okien. Z pobliskiego Domu Pomocy Społecznej ewakuowano prawie 20 osób.

Wadowice: pożar w pobliżu popularnej miejscowości

Wadowice przekazały za pośrednictwem straży pożarnej, że w wyniku pożaru zakładu znajdującego się przy ulicy Dworskiej na szczęście nikt nie ucierpiał. W ramach bezpieczeństwa zaapelowano jednak o szczelne zamykanie okien ze względu na wydobywające się z miejsca pogorzeliska substancje toksyczne.

– Gasimy ogień. Staramy się opanować sytuację. Na miejscu są 33 samochody strażackie z całej okolicy. W akcji uczestniczy ok. 120 strażaków – informacje przekazywane przez Jacka Kolbera cytuje Polsat News.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Polsat News z Domu Pomocy Społecznej ewakuowano łącznie 18 osób – 16 pensjonariuszy i 2 członków personelu DPS. Wszyscy trafili do budynku, który znajduje się w bezpiecznej odległości. Wśród ewakuowanych były osoby dorosłe. Według wiadomości Polsat News pożar wybuchł około godziny 19:00. Z uwagi na bliskość budynku z drogą krajową 52., która przebiega od węzła w Głogoczowie pod Krakowem, przez Wadowice, Kęty i Bielsko-Białą do granicy w Cieszynie Boguszowicach. Na trasie pojawiły się utrudnienia.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszystko zniszczone, nic nie zostało. Niestety, są ofiary, trwa akcja służb w uwielbianym regionie Polski
2. Eurowizja Junior 2020: Żenująca wpadka podczas "Szansy na sukces". Prowadzący źle przedstawił dziecko publiczności, brak słów
3. Polsat właśnie przekazał, rząd wydał rozporządzenie. Chodzi o zakaz lotów, wielu złapie się za głowy

Według wiadomości Polsat News pożar wybuchł około godziny 19:00. Z uwagi na bliskość budynku z drogą krajową 52. na trasie pojawiły się też utrudnienia. W mediach wciąż nie ma informacji na temat przyczyn tego niebezpiecznego zdarzenia. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o bezlitosnym uderzeniu żywiołu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zobaczył na telefonie twarz zmarłego opiekuna i nie wytrzymał. Reakcja zwierzaka łamie serce
  2. Księżyc może być trudniejszy do skolonizowania niż myśleliśmy. Naukowcy podają powód
  3. Lasy Państwowe donoszą, "groza w środku lasu". Znaleźli palce umarlaka
  4. Zginęło ponad 850 osób. Katastrofa na Bałtyku, właśnie podano nowe informacje
  5. Nagranie z Karkonoszy w sieci. Każdy turysta musi mieć się na baczności
  6. Border collie zaryzykował życiem dla 10-latka. Bez wahania stanął do walki z niebezpiecznym drapieżnikiem

Źródlo: Polsat News

Następny artykuł