Uzbekistan zaprasza turystówfot. pixabay/JoelleLC

Wiedzą jak przyciągnąć turystów. Ryzykowny pomysł, który jest na wagę złota. Turystów zaprasza Uzbekistan

Uzbekistan z roku na rok staje się coraz bardziej atrakcyjny dla turystów. Niestety pandemia koronawirusa sprawiła, że kraj musiał się zamknąć na turystów. Dziś znów się otwiera i ma dla podróżnych wyjątkową zachętę.

Uzbekistan to kraj, który dopiero poznają turyści. Przez długie lata państwo to było niedostępne dla podróżnych. Gdy turyści zaczęli przecierać szlaki do Uzbekistanu, to z roku na rok kraj ten przyjmował coraz więcej gości. Niestety pandemia koronawirusa zablokowała turystykę, a Uzbekistan musiał się zamknąć. Teraz krok po kroku wszystko wraca do normy, a Uzbekistan kusi turystów zaskakującymi pomysłami.

Pilny apel policji do Polaków. Nie żyje już 140 osóbPilny apel policji do Polaków. Nie żyje już 140 osóbCzytaj dalej

Uzbekistan zaprasza turystów

Wprost należy przyznać, że plan Uzbekistanu nie jest innowacyjny, lecz wciąż zaskakujący. Władze azjatyckiego kraju, aby przyciągnąć multum turystów, postanowiły zapewnić podróżnych o bezpieczeństwie, które panuje na terenie Uzbekistanu. Blisko 12 tysięcy złotych obiecuje rząd wszystkim turystom, którzy podczas pobytu w kraju zarażą się koronawirusem.

- Chcemy zapewnić turystów, że mogą przyjechać do Uzbekistanu. Rząd jest tak pewny sytuacji, że nowe środki bezpieczeństwa i higieny wdrażane w sektorze turystyki, ochronią naszych gości przed Covid-19, że prezydent jest gotowy postawić na to pieniądze. Jeśli zachorujesz na koronawirusa w trakcie wakacji w Uzbekistanie, zapłacimy ci – czytamy na łamach fly4free wypowiedź Sophie Ibboston, ambasador ds. turystyki Uzbekistanu w Wielkiej Brytanii.

Dzisiaj grzeje: 1. W nocy zebrali sztab kryzysowy. Był premier Morawiecki, sytuacja jest tragiczna, wielka ewakuacja
2. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał

Rząd Uzbekistanu zapłaci turystom - jest haczyk

Oferta turystyczna rządu w Uzbekistanie nie jest aż tak kolorowa, jak mogłoby się wydawać. W zapisach ustawy widniej haczyk, na który szczególnie należy zwrócić uwagę. Oferta rekompensaty dla turystów, którzy zarażą się koronawirem na terenie Uzbekistanu, obejmuje tylko osoby, które przyjechały do kraju w ramach „wyjazdu grupowego” i będą korzystać z lokalnych atrakcji i wycieczek. Turysta, który zdecyduje się na indywidualną podróż, niestety nie zostanie objęty programem. Niestety władze Uzbekistanu nie wyjaśniły, dlaczego wycieczka grupowa może czuć się bezpiecznie, a indywidualny turysta już nie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna śmierć młodej gwiazdy. Jeszcze niedawno świętowała życiowy sukces
  2. Nie przegap 500 Plus na przyszły rok. Kroki, jakie trzeba podjąć, aby nie przepadły ci pieniądze
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Stęsknione za sobą pieski zobaczyły się pierwszy raz po kwarantannie. Uroczy widok, ciężko nie płakać

źródło: fly4free

Następny artykuł