Utwór zamiast modlitwy wywołuje kontrowersje.Screen/youtube/Gündem TUBE

Świątynie zamiast modlitwy zagrały kultowy utwór. Ogromne zdziwienie [FILM]

Utwór, który od dłuższego czasu cieszy się popularnością milionów fanów na całym świecie, rozbrzmiał w najmniej oczekiwanym momencie i miejscu. Władze wszczęły śledztwo.

Utwór zagrany z kilku świątyń zamiast wezwania do modlitwy podzielił społeczeństwo. Liczne kontrowersje wzbudził sam przekaz melodii. Media podają, iż całe zdarzenie może mieć drugie dno. Nikt nie wie, jak utwór został nadany.

Wielka zmiana w Polsce już w środę. Trzeba się przygotowaćWielka zmiana w Polsce już w środę. Trzeba się przygotowaćCzytaj dalej

Utwór podzielił

Utwór, o którym mowa to "Bella Ciao" znany jako hymn włoskich partyzantów antyfaszystowskich. Powstał około 1942 roku i obecnie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych pieśni opozycyjnych na całym świecie. Co więcej, utwór dostał również nowe życie w popularnym serialu Netflixa Dom z papieru. Po emisji odcinka, w którym bohaterowie odśpiewali utwór, cover stał się hitem internetu. Niestety, ostatnie zdarzenie odbiło się dużym echem wśród lokalnej społeczności i wywołało spore kontrowersje.

Utwór wybrzmiał z głośników kilku meczetów w tureckim Izmirze położonym w zachodniej części kraju. W czwartek służby zajęły się sprawą. Podejrzewa się atak hakerów. Dzień wcześniej turecki Dyrektoriat ds. religii (Diyanet) złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Co więcej, nie tylko sprawcy cyberataku mogą mieć problemy. Prawdopodobnie konsekwencje będą wyciągnięte również w przypadku osób, które pozytywnie komentowały zdarzenie na swoich social mediach.

Turcja reaguje na utwór z meczetów

Władze centralne doszukują się w zdarzeniu podtekstu politycznego. Jak zaznacza francuska agencja AFP, Izmir jest uznawany za świecki bastion głównego ugrupowania opozycyjnego, Partii Ludowo-Republikańskiej (CHP). Omer Celik, rzecznik islamsko-konserwatywnej frakcji prezydenta Erdogana, Partii Sprawiedliwości i Rozwoju (AKP) potępił utwór i całe zdarzenie mówiąc, że jest to "czyn odrażający". Jak cytuje AFP, zdarzenie określa się też mianem "podłego ataku na meczety".

Dzisiaj grzeje: 1. Poszli na nabożeństwo, ok. 40 osób zakażonych koronawirusem. Niewiarygodne wiadomości od naszych sąsiadów
2. Zakaz podlewania ogrodów coraz częstszy. Czy trzeba się do niego stosować?

Ponadto, incydent miał miejsce podczas ramadanu, co jeszcze bardziej podsyciło domysły i kontrowersje. Obecnie wszystkie meczety są zamknięte w związku z polityką władz wobec kryzysu koronawirusa. Od początku pandemii w kraju potwierdzono 156 tys. zakażeń, aż 118 tys. ozdrowień i 4308 zgonów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ognisko koronawirusa w kościele. 40 osób zakażonych po nabożeństwie
  2. Na widok jednej rzeczy pies zaczął się dziwnie zachowywać. Właściciel wszystko nagrał
  3. Tysiące Polaków mogą poczuć ogromne rozczarowanie. Chodzi o Boże Ciało
  4. Pandemia uderzyła, tysiące zachorowań i zmarłych. Nowy kraj na drugim miejscu najbardziej poszkodowanych na świecie
  5. Najpiękniejsza pilot na świecie? Podbija serca internautów
  6. Anna Lewandowska wzruszyła fanów. Pokazała szczególne zdjęcie małej Laury. Uwagę zwraca jeden szczegół (FOTO)

Źródło: Polsat News

Następny artykuł