Turysci.pl
242675601 256418949696086 6999970623075934749 n

fot. Facebook/ Międzyzdroje112

Utonięcie w Międzyzdrojach. Mężczyzna „dla zabawy" skoczył z molo

24 Listopada 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Tragedia w Międzyzdrojach. 47-letni mężczyzna utonął w morzu po tym jak skoczył z molo. Mimo reanimacji nie udało się go uratować. Policja dysponuje nagraniem, jak człowiek staje za barierką, woła do znajomych: „Na razie" i skacze do morza.

Tragedia wydarzyła się w piątek po godzinie 18 w okolicy molo w Międzyzdrojach, z którego mężczyzna miał skoczyć. Służby zostały zaalarmowane o godz. 18.14.

gopr

Akcja GOPR w Karkonoszach. Mężczyźnie pomogli inni turyści

CZYTAJ DALEJ

Utonięcie w Międzyzdrojach

Według relacji świadków po oddaniu skoku mężczyzna jeszcze przez moment utrzymywał się na powierzchni wody. Później przykryły go fale i zniknął pod wodą, a koledzy stracili go z pola widzenia.

Mężczyzna został wyciągnięty z wody, a następnie przez 45 minut prowadzona była resuscytacja. W akcji reanimacji brał udział przechodzący tamtędy burmistrz Międzyzdrojów Mateusz Bobek oraz ratownik górniczy, który przyjechał tam na wypoczynek.

- Mężczyzna już leżał na brzegu, akcję reanimacyjną prowadził mężczyzna, który jest ratownikiem górniczym. Dołączyłem. Przez wiele lat byłem ratownikiem wodnym - relacjonował Wyborczej Bobek.

Mężczyźni przeprowadzali resuscytację do momentu przyjazdu strażaków z butlą z tlenem i ratowników medycznych. Na miejscu zjawiła się również policja i WOPR. Niestety, mężczyzny nie udało się uratować.

Funkcjonariusze poinformowali, że zmarły miał 47 lat i był mieszkańcem Międzyzdrojów. Policja i prokuratura wykluczyły próbę samobójczą oraz działanie osób trzecich.

- Na nagraniu, którym dysponujemy, widać, że mężczyzna chciał skoczyć z molo i popływać w morzu - mówi w rozmowie z Wyborczą Katarzyna Jasion, oficer prasowy komendy powiatowej policji w Kamieniu Pomorskim.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Wyborcza

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Polska

Gwałtowne pogorszenie pogody na północy Polski. Będzie niebezpiecznie

Czytaj więcej >

Polska

Klientki nie zapłaciły za dania w restauracji. "Napiwek" dla kelnerek rozpętał burzę w sieci

Czytaj więcej >

Polska

Kolejny poważny wypadek w Tatrach. Turysta zsunął się 300 m z Rysów

Czytaj więcej >

Polska

Skandal podczas lotu z Polski. Steward pił alkohol na pokładzie samolotu

Czytaj więcej >

Polska

Pociąg "Słoneczny" powraca na tory. Podano nowe ceny biletów

Czytaj więcej >

Polska

Kolizja samolotów na lotnisku Chopina. Wiadomo, ile wyniesie opóźnienie

Czytaj więcej >