Turysci.pl
Nie żyje 22-latek

fot. Facebook.com/Komenda Powiatowa PSP w Nowym Dworze Gdańskim

22-latek utonął w Zatoce Gdańskiej. Wypoczywał na plaży w Stegnie

10 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Nie żyje 22-letni mężczyzna. Wypoczywał na plaży w Stegnie, następnie wszedł do wody i niestety nie udało mu się już z niej wyjść na brzeg. Mimo szybkiej akcji ratowników i stworzenia łańcucha życia z zebranymi w pobliżu spacerowiczami, funkcji życia plażowicza nie udało się przywrócić.

Nie żyje 22-latek, który wypoczywał na plaży w Stegnie. O tragedii poinformowała Komenda Powiatowa PSP w Nowym Dworze Gdańskim na swoim profilu na Facebooku. Mimo akcji ratunkowej i odnalezieniu mężczyzny w wodzie i sprowadzeniu na brzeg, nie udało mu się przywrócić funkcji życiowych.

Nie żyje 22-letni plażowicz

Jak informuje Straż Pożarna, zawiadomienie o topiącym się mężczyźnie przyszło do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w czwartek o godzinie 14:21.

Na miejsce zostały skierowane 2 zastępy JRG wraz z łodzią, zastęp OSP Stegna, OSP Jantar a także Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Elbląga. W działaniach brała również Brzegowa Stacja Ratownicza w Sztutowie [pis. org.] – czytamy we wpisie.

Hotelarze wściekli na sposób luzowania obostrzeń

Hotelarze zauważyli problem w luzowaniu obostrzeń. „Zapis będzie martwy"

CZYTAJ DALEJ

Przybyli na miejsce strażacy z OSP Stegna natychmiast zadecydowali o utworzeniu łańcucha ratowniczego. W akcję zaangażowały się osoby postronne, przebywające w tym czasie na plaży.

22-latek został odnaleziony w wodzie i przeniesiony na plażę. Przekazano go również Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który dotarł na miejsce. Prowadzona była resuscytacja, ale niestety nie przyniosła ona skutku. Jak informują strażacy, lekarz ostatecznie stwierdził zgon plażowicza.

Tragedie jeszcze przed rozpoczęciem sezonu wakacyjnego

Przy okazji tej tragedii, Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa SAR apeluje do wczasowiczów o rozsądek i odpowiedzialny wypoczynek nad wodą. Eksperci przypominają, że plaże nie są jeszcze nadzorowane i w przypadku nieszczęścia pojawienie się na miejscu służb może zająć więcej czasu.

Niestety to niejedyna tragedia, do której doszło nad polskim morzem w ostatnim czasie. 9 czerwca w Kołobrzegu utopił się również 68-letni turysta, który wypoczywał wraz z małżonką na plaży.

Wszedł do wody tylko na chwilę, by się ochłodzić. Po chwili zniknął kobiecie z oczu. Spacerowicze przebywający na plaży rzucili się do wody, by odnaleźć mężczyznę. Udało im się sprowadzić go na plażę, a na miejsce natychmiast wezwane zostały służby. Niestety, mimo starań, jego życia nie udało się uratować.

Pod koniec maja w Kołobrzegu doszło również do przykładu rażącego, nieodpowiedzialnego zachowania turysty. Wypoczywający nad morzem mężczyzna zasnął na materacu i odpłynął pół kilometra od brzegu. O szczegółach tej sprawy przeczytać można tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Super Express

Podobne artykuły

Zatonęła łódź na Mazurach

Polska

Na Mazurach w niedzielę wiał silny wiatr. „Nie wszyscy żeglarze radzą sobie w takich warunkach"

Czytaj więcej >

Polska

Śmierć w Tatrach. Turysta prawdopodobnie skoczył z Kościelca

Czytaj więcej >
Nowe przepisy wjazdu do Polski

Polska

Zmiana zasad wjazdu do Polski, a od środy otwarcie kolejnych przejść granicznych z Ukrainą

Czytaj więcej >
Atak na plażowicza w Kryspinowie

Polska

Atak na plażowicza w Kryspinowie. Zwrócił uwagę ludziom pływającym rowerkiem wodnym

Czytaj więcej >
PKP znosi limit

Polska

Od 26 czerwca zmiany w pociągach PKP. Znikają limity zajętości

Czytaj więcej >
Przedłużenie Polskiego Bonu Turystycznego. Głos z Kancelarii Prezydenta

Polska

Obecnie nie trwają prace nad przedłużeniem Polskiego Bonu Turystycznego

Czytaj więcej >