Ustroń pod znakiem burz© Marek and Ewa Wojciechowscy / Trips over Poland / CC-BY-SA-3.0, 2.5, 2.0, 1.0 & GDFL/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/

Pilne ostrzeżenia dla turystów w Ustroniu. Sprawa jest bardzo poważna

Ustroń, jak i całe Beskidy, muszą się zmierzyć z warunkami, które nie przypadną do gustu większości turystów. Urlopowicze muszą zmienić swoje plany wakacyjne, albo przyzwyczaić się do wędrówek z piorunami w tle.

Ustroń, podobnie jak cały region, stały się obiektem zainteresowań synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Za sprawą zapowiadanych warunków atmosferycznych, Karpaty Zachodnie nie będą zachęcały do dłuższych wypadów w góry.

Porażające informacje wyszły na jaw. Media odkryły, co zrobił Łukasz Szumowski. Nic nie da się ukryćPorażające informacje wyszły na jaw. Media odkryły, co zrobił Łukasz Szumowski. Nic nie da się ukryćCzytaj dalej

Ustroń na później. Pogoda nie zachęci do wędrówek

Jak informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Ustroń jako uzdrowisko, sprawdzi się wyłącznie pod szczelnym dachem. Synoptycy przewidują, że w niedzielę (16 sierpnia), jak i w ciągu najbliższych dni, pogoda stanie pod znakiem gwałtownych burz.

Ustroń musi się zmierzyć z perspektywą opadów deszczu na poziomie do 25 mm/h, a po słowackiej stronie pasma - nawet 50 mm/h. Co więcej, turyści, którzy jednak zdecydują się na urlop na południu, muszą liczyć się z gwałtownymi burzami okraszonymi lokalnym gradem. To stwarza potencjalne niebezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli ktoś wybierze się w tym czasie na szlaki górskie.

Nie tylko Ustroń

Co ważne jednak nie tylko Ustroń stanie pod znakiem błyskawic. IMGW zapowiada, że skrajnie niesprzyjające warunki wystąpią również w okolicach m.in. Zakopanego oraz Wisły. Tylko w przypadku niedzieli (16 sierpnia) zjawisko nie minie w perspektywie najbliższych 2-3 godzin (stan na 16:00).

Dzisiaj grzeje: 1. Podjęto decyzję o zaostrzeniu przepisów. Gigantyczne kary za brak maseczki we Włoszech
2. Ewakuacja tysiąca ludzi na Warmii i Mazurach. Wielka akcja przy rzece
3. Polski lek na koronawirusa wystartował. Właśnie ruszyła produkcja

Ustroń rokrocznie kusi turystów m.in. ofertą uzdrowiskową. Co jednak z turystami, którzy zechcieliby skorzystać z uroków północy? W tym przypadku najlepiej postawić na często niedoceniane jezioro Mamry - gratkę zarówno dla miłośników plażowania, jak i turystyki terenowej.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje legenda Bundesligi i reprezentacji Niemiec. Kibice opłakują ikonę niemieckiej piłki
  2. "Milionerzy" łamią zasady? Padły poważne oskarżenia, chodzi o Huberta Urbańskiego
  3. Fatalne doniesienia z Hiszpanii dla wszystkich turystów. Sytuacja jest dramatyczna
  4. Polsat właśnie przekazał smutną wiadomość. Jedna z największych katastrof, straty są przytłaczające
  5. Niewyobrażalnie tragiczny finał wycieczki. Niestety, są ofiary
  6. Kim Dzong Un uznał posiadanie psów za niezgodne z prawem. Wydał oburzający rozkaz, miliony ucierpią

Źródło: IMGW

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł