Turysci.pl
jon-tyson-umOUUNCEH14-unsplash

fot. Unsplash/ Jon Tyson

USA wprowadzają zmiany na granicach. Chodzi o testy

20 Stycznia 2022

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Stany Zjednoczone znów zmieniły zasady wjazdowe. Jest to ważna wiadomość szczególnie dla osób planujących spędzić tam święta. Podróżni zobowiązani są teraz do wykonania testu na koronawirusa 24 godziny przed lotem.

Osoby, które planują odwiedzić swoich bliskich za granicą, muszą na bieżąco sprawdzać obowiązujące restrykcje. Stany Zjednoczone, które 8 listopada po wielu miesiącach otworzyły granice dla Europejczyków, znów zmieniają zasady.

winter-ga8c1e5e11 1280

Pojechałeś na weekend w Bieszczdy? Lepiej uważaj, IMGW wydał ostrzeżenia

CZYTAJ DALEJ

Lecisz na święta do USA? Zapoznaj się z zasadami

Zmiany na granicach spowodowane są pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa - omkronu. Stany Zjednoczone nie zdecydowały się jednak na ponowne zamknięcie, a jedynie na niewielkie zaostrzenie restrykcji.

Zgodnie z nowymi zasadami podróżni będą mieć mniej czasu na wykonanie testu na koronawirusa – skrócono go z 72 do 24 godzin. Może to być zarówno test antygenowy jak i PCR.

Warto podkreślić, że poza ceną test antygenowy wygrywa również w kwestii szybkości - jego wyniki są zwykle dostępne już po kilkunastu minutach. Nie powinno być zatem problemu wykonanie go w ciągu 24 h przed podróżą.

– Alternatywnie podróżni mogą przedstawić dokumentację ozdrowieńca, na którą składają się pozytywny wynik testu wykonanego na próbce pobranej w okresie do 90 dni przed planowanym wylotem i zaświadczenie lekarskie zezwalające na podróż – informuje MSZ.

Nowe zasady obowiązują już teraz. Przewidziany jest jednak wyjątek: restrykcje nie dotyczą bowiem dzieci do 2. roku życia.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Jak dobrze znasz polskie miasta? Tylko nieliczni odpowiedzą na 6 pytanie

Pytanie 1 z 7

Na ratuszu którego miasta możemy zobaczyć koziołki?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

pustynia Bliski Wschód

Świat

Niebo zmieniło się na kolor pomarańczowy. Burza piaskowa na Bliskim Wschodzie

Czytaj więcej >
Jamajka, źródło: twitter.com/OloriSupergal

Świat

Jamajka: włożył rękę do klatki lwa, turyści nagrali reakcję zwierzaka

Czytaj więcej >

Świat

18-latek wszedł do dołu wykopanego na plaży. Zginął zasypany piaskiem

Czytaj więcej >

Świat

Turyście z Tajlandii grozi kara śmierci. Awanturował się na lotnisku

Czytaj więcej >

Świat

Krokodyl zaatakował turystę w Australii. Mężczyzna ledwo uszedł z życiem

Czytaj więcej >

Świat

Samolot stanął w ogniu tuż przed startem. Przerażające nagranie

Czytaj więcej >