Turysci.pl
travel-ga60478aa2 1280

fot. Pixabay/ JoshuaWoroniecki

USA ogłosiło oficjalną datę otwarcia. Dotyczy również podróżnych z Polski

15 Października 2021

(Ostatnia zmiana: 5 Listopada 2021)

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

Stany Zjednoczone już za kilka tygodni ponownie otworzą swoje granice dla turystów z niektórych krajów, w tym również z Polski. Decyzja ta dotyczy jednak wyłącznie osób w pełni zaszczepionych.

Bloomberg poinformował, że Stany Zjednoczone wkrótce otworzą granice dla zaszczepionych cudzoziemców. Według informacji przekazanych w piątek przez Biały Dom podróżni będą mogli przekraczać granicę od 8 listopada.

Tatry

Słowacy wyłowili z tatrzańskich stawów 60 kg odpadków

CZYTAJ DALEJ

USA otwiera granice dla turystów

Przypomnijmy, że do tej pory przekroczenie granicy Stanów Zjednoczonych z powodów turystycznych nie było możliwe. Tamtejsze władze zapowiedziały jednak kilka tygodni temu, że granice będą mogły zostać ponownie otwarte w listopadzie.

W piątek 15 października Biały Dom ogłosił konkretną datę otwarcia granic dla podróżnych z innych krajów, o czym jako pierwsza poinformowała agencja Reutersa.

– Nowa polityka USA dotycząca podróży, która wymaga szczepień dla cudzoziemców podróżujących do Stanów Zjednoczonych, rozpocznie się 8 listopada – przekazał Kevin Munoz, zastępca sekretarza prasowego Białego Domu.

Co ważne, ogłoszenie i data dotyczą zarówno międzynarodowych podróży lotniczych, jak i lądowych. Na liście państw, z których obywatele będą mogli podróżować do USA są wszystkie kraje Unii Europejskiej, a więc i Polska.

Warunki wjazdu do USA od 8 listopada

Aby wjechać do Stanów, trzeba jednak spełnić odpowiednie warunki. Co najważniejsze, granicę będą mogły przekroczyć wyłącznie osoby zaszczepione preparatem zatwierdzonym przez WHO.

Oprócz tego podróżni przed wejściem na pokład samolotu będą musieli okazać aktualny negatywny wynik testu na COVID-19, wykonany minimum 72 h przed podróżą.

Według informacji przekazanych przez Reutersa, obcokrajowcy, którzy przekraczają granicę drogą lądową nie będą musieli przedstawiać wyniku testu.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Wielu myśli, że zna Włochy, ale tylko nieliczni odpowiedzą na wszystkie sześć pytań

Pytanie 1 z 6

Na rozgrzewkę: do którego miasta trzeba pojechać, aby podeprzeć Krzywą Wieżę?

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Fly4Free

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwem i sztuką w każdej postaci, uwielbiam też poznawać obce kultury. Do redakcji Turystów dołączyła kierowana przede wszystkim ciekawością świata i zamiłowaniem do pisania. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Tajlandia chce złagodzić przepisy graniczne. Minister Zdrowia ogłosił wstępną datę

Czytaj więcej >

Świat

USA. Samolot wypełnił się gęstą, białą mgłą. Nietypowa reakcja załogi

Czytaj więcej >

Świat

Silne trzęsienie ziemi na Jawie

Czytaj więcej >

Świat

Japonia przedłuża restrykcje graniczne. Obcokrajowcy nie wjadą do marca

Czytaj więcej >

Świat

USA. Zderzenie pociągu z awionetką. Chwilę wcześniej pilot awaryjnie lądował na torach

Czytaj więcej >

Świat

Poważny incydent na stoku w USA. W sieci pojawiło się nagranie

Czytaj więcej >