Turysci.pl
USA

fot. Pixabay/ RainerPrang

USA na razie nie otworzy się na podróżnych z Europy. Jest potwierdzenie Białego Domu

27 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ania Radke

Udostępnij:

USA na razie nie otworzy granic dla podróżnych z Europy - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki. Jako powód podała rozprzestrzenianie się wariantu Delta.

Administracja Joego Bidena „w obecnym momencie" utrzyma w mocy dotychczasowy zakaz podróżowania do USA dla obywateli m.in. państw UE - przekazała w poniedziałek rzeczniczka Białego Domu Jen Psaki.

pożar

Pożar pensjonatu w Bieszczadach. W akcji bierze udział 50 strażaków

CZYTAJ DALEJ

USA utrzymuje zakaz podróżowania m.in. dla Europejczyków

- Przez wariant Delta rośnie liczba nowych przypadków, zwłaszcza wśród osób niezaszczepionych, i wygląda na to, że będzie nadal rosła w ciągu najbliższych tygodni - mówiła podczas poniedziałkowej konferencji prasowej rzeczniczka Białego Domu.

Media już wcześniej nieoficjalne informowały, że zamknięcie amerykańskich granic może zostać przedłużone. Nie padła jednak do tej pory żadna konkretna data, do której zakaz miałby obowiązywać.

Co ciekawe, jeszcze podczas wizyty w Stanach kanclerz Angeli Merkel, która miała miejsce tydzień temu, prezydent Joe Biden twierdził, że jego administracja rozpatruje zniesienie zakazu podróży do USA z UE, Wielkiej Brytanii i większości państw świata.

Od czerwca zaszczepieni mieszkańcy USA mogą podróżować do państw UE. Przedstawiciele UE, USA, Meksyku, Kanady i Wielkiej Brytanii zaczęli również rozmowy w ramach grupy roboczej. Miały one doprowadzić do otwarcia amerykańskich granic.

Waszyngton wstrzymał jednak plany liberalizacji zasad podróżowania w obliczu kolejnej fali infekcji, mimo lobbingu branży turystycznej i lotniczej. Przypomnijmy, że zakaz podróży do USA ustanowiono w marcu 2020 roku.

Dane Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) wskazują, że sytuacja epidemiczna pogarsza się w niemal wszystkich stanach USA. W całym kraju notuje się obecnie średnio prawie 52 tys. nowych zakażeń dziennie. Jest to niemal trzykrotny wzrost w ciągu ostatnich 14 dni.

USA utrzymuje zakaz wjazdu dla podróżnych z:

  • Chin

  • Iranu

  • Strefy Schengen (Austria, Belgia, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Niemcy, Grecja,

  • Węgry, Islandia, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malta, Niderlandy, Norwegia, Polska, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria, Monako, San Marino i Watykan)

  • Wielkiej Brytanii (Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia Północna)

  • Republiki Irlandii

  • Brazylii

  • Afryki Południowej

  • Indii

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: O2

Ania RadkeAutor

Studentka Uniwersytetu Warszawskiego, kierunek logistyka i administrowanie w mediach. Przed dołączeniem do redakcji pracowałam w agencjach PR. Kocham wielkie miasta i wysokie góry, a sporty zimowe to mój żywioł. Interesuje się społeczeństwe

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@turysci.pl

Podobne artykuły

Świat

Pożary w Rosji. „Bieżący rok będzie rekordowy"

Czytaj więcej >

Świat

Stan alarmowy na wyspie La Palma. Wulkan Cumbre Vieja grozi wybuchem

Czytaj więcej >

Świat

Awaryjne lądowanie polskiego samolotu w Etiopii. Wcześniej w maszynie pojawił się dym przed startem

Czytaj więcej >

Świat

Dziecko z astmą wyproszone z samolotu American Airlines. Nie mogło założyć maseczki

Czytaj więcej >

Świat

Emirates przywraca codzienne połączenia Warszawa-Dubaj. Powrót rozkładu lotów sprzed pandemii

Czytaj więcej >

Świat

Kilkaset wstrząsów w ciągu doby na Wyspach Kanaryjskich. Naukowcy ostrzegają przed zwiększoną aktywnością wulkanu

Czytaj więcej >