usayoutube.com/Mysterious World

Zaginął 100 lat temu w tajemniczym Trójkącie Bermudzkim. Teraz tajemnica została odkryta

USA ma u swych wybrzeży jeden z wierzchołków Trójkąta Bermudzkiego. Rozciągnięty pomiędzy Miami, Puerto Rico i Bermudami obszar słynie z niewyjaśnionych zjawisk, wokół których narosło wiele legend. Jedna z zagadek tego miejsca została wyjaśniona po niemal 100 latach.

USA podały informację o odnalezieniu statku "Cotopaxi", który zaginął prawie 100 lat temu na trasie z Charleston w Karolinie Południowej do kubańskiej Hawany. Przeznaczony do przewożenia towarów parowiec został zwodowany w 1918 roku, a w ostatni rejs wypłynął 29 listopada 1925 roku. Aż do tego roku nikt nie wiedział, co się z nim stało i gdzie podział się wrak.

Lokalne władze sprzedają zamek krzyżacki. Wiadomości z zagranicy zaskakująLokalne władze sprzedają zamek krzyżacki. Wiadomości z zagranicy zaskakująCzytaj dalej

- Wiemy, że podczas tej podróży coś się wydarzyło. Na początku grudnia nadano sygnał SOS. Załoga znalazła się w niebezpieczeństwie – powiedział w wywiadzie dla amerykańskiego "Newsweeka" Michael Barnette, biolog morski, który zidentyfikował wrak parowca.

Okazało się, że statek trafił na tropikalną burzę, której nie mógł już ominąć. Po nadaniu sygnału SOS ślad po nim zaginął, a wraz z nim cała załoga. Nigdy nie odnaleziono ciał, szalup ratunkowych, ani wraku parowca przewożącego węgiel.

USA nie zidentyfikowały wraku

35 lat temu odkryto wrak statku, który jest oddalony o 65 km na wschód od miasta St. Augustine na Florydzie. Chociaż nie wiadomo było co to za statek, znalazło się wielu śmiałków, którzy płynęli by go zobaczyć. Aż do tego roku nie było wiadomo, że to zaginiony SS Cotopaxi, ponieważ wcześniej nikt podjął się próby identyfikacji wraku. Teraz w końcu prawda wyszła na jaw i okazało się, że wcale nie zniknął, a był tuż pod nosem naukowców od lat, wystarczyło jedynie odkryć jego tajemnicę.

Pozostała jeszcze jedna rzecz do zrobienia, by można było zamknąć tę historię. Należy powiadomić żyjących krewnych i potomków zaginionych marynarzy. Dzięki temu będą mogli pożegnać swoich bliskich ze świadomością tego, co się stało w 1925 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wróciła wcześniej do domu. Gdy zobaczyła, z kim jest w łóżku jej mąż, straciła przytomność
  2. Z ostatniej chwili: 500 osób w Polsce monitorowanych w kontekście koronawirusa
  3. Rosja podjęła zaskakującą decyzję nt. granic. Wszystko przez groźnego wirusa z Chin
  4. Opłakane skutki brexitu dla Polski. Doniesienia rządowego instytutu nie pozostawiają złudzeń
  5. Policjanci zabrali autostopowicza z pobocza. Chwilę później na jaw wyszła niewiarygodna prawda, trafił za kraty
  6. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski

Źródło: Polsat News

Następny artykuł