USA w ogniu krytyki po premierze książki Boltona.Fot. Flickr.com/ Gage Skidmore/ CC BY-SA 2.0/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/

Wszystko wyszło na jaw. Polsce się oberwało. Autor książki wyjawił skandaliczne słowa Donalda Trumpa

USA w atmosferze skandalu. Najnowsza książka byłego doradcy Donalda Trumpa rzuca nowe światło na stosunek kontrowersyjnego przywódcy do reszty świata. Pojawił się też wątek ważny dla Polski.

USA obiegła informacja o skandalicznych wątkach w nowej książce Johna Boltona. Autor The Room Where It Happened był doradcą Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego. Jak wynika ze wspomnieć współpracownika amerykańskiego prezydenta, polityk rzekomo miał nie przebierać w słowach, mówiąc o UE, Chinach, czy innych przywódcach. Pojawił się też temat, który w Polsce wywołuje ogromne emocje.

Prezydent Duda gra w otwarte karty z Ameryką. Nikt nie spodziewał się tak odważnego scenariuszaPrezydent Duda gra w otwarte karty z Ameryką. Nikt nie spodziewał się tak odważnego scenariuszaCzytaj dalej

USA czyta Boltona

Dokładnie 23 czerwca premierę w USA miała nowa publikacja Johna Boltona pt. The Room Where It Happened. Redakcja Politico przyjrzała się wspomnieniom byłego współpracownika Donalda Trumpa. Według autora, amerykański przywódca miał być bardzo bezpośredni w swoich ocenach. Jak podaje Bolton, Trump twierdził, jakoby francuski prezydent Emmanuel Macron jest na tyle złym politykiem, że “wszystko, czego dotknie, zamienia się w g***o”.

Jednak spora antypatia względem Macrona nie jest jedynym wątkiem w kontekście polityki Starego Kontynentu. Dostało się również samej Unii Europejskiej. Jak pisze Bolton, Wspólnota miałaby być "gorsza od Chin, tylko mniejsza". Co więcej, były doradca Trumpa pisze, że ówczesny przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker jest dla amerykańskiego prezydenta "złośliwym facetem".

Polska i USA: Bolton rzuca nowe światło na Nord Stream

W książce Johna Boltona pojawił się również wątek rzekomego stosunku prezydenta USA do jego “ulubionych” polityków. Tak też w rozmowach z samym autorem za czasów współpracy w Białym Domu, Trump miał chwalić kanclerz Niemiec, Angelę Merkel (podobno kilkakrotnie całował ją w oba policzki i wyznawał platoniczną miłość) oraz brytyjskiego premiera, Borisa Johnsona. Według Boltona Trump chciał pomóc Wielkiej Brytanii w negocjacjach brexitowych. Co ciekawe, prezydent Duda otwarcie mówi, że łączą go z amerykańskim prezydentem bardzo dobre stosunki. Jak czytamy jednak w książce, poświęconej administracji Trumpa, prezydent USA krytykuje budowę gazociągu, który od lat budzi w Polsce duże kontrowersje. Warto zaznaczyć, że dla polskiego prezydenta jest to jeden ze sztandarowych elementów polityki energetycznej.

Dzisiaj grzeje: 1. Dostali paragon w Ustce, mogli zanieść się śmiechem. Bije na głowy wszystkie inne
2. Biedronka wzywa swoich klientów. Mogą odzyskać część pieniędzy z nienaliczonego rabatu, który im się należał

Co więcej, według relacji Boltona, prezydent Trump miał wielokrotnie krytykować pomysł budowy gazociągu Nord Stream 2. Temat, który dzieli polskich polityków, zdaniem wielu przedstawicieli partii rządzącej, mógłby być nowym rozdziałem w strategii energetycznej kraju. Prace nad rurociągiem, który łączyłby Rosję z Niemcami (a także po drodze z Polską), zostały wstrzymane. W kontekście rzekomych wypowiedzi przywódcy USA, inwestycja może stać się punktem zapalnym podczas dzisiejszych rozmów z prezydentem Dudą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wujek Adama Małysza nagle przekazał informacje o zdrowiu mistrza. Ważne słowa członka rodziny byłego skoczka
  2. Pogrzeb Emila Karewicza. Padły słowa, których nikt nigdy się nie spodziewał, prezydent również skomentował
  3. Tata zrobił córce zwykłe zdjęcie na wakacjach. Dopiero w domu zobaczyli szczegół, w który trudno uwierzyć
  4. Martyna Wojciechowska potwierdziła radosną nowinę. Na temat podróżniczki zrobiło się gorąco w sieci. Sypią się gratulacje
  5. Od wtorku znów mają nakaz noszenia maseczek, ludzie nie mogą uwierzyć. Wiadomość o sytuacji w Bułgarii
  6. Rzucił psu piłkę do wody. Nagle wynurzyło się ogromne zwierzę i wciągnęło labradora ze sobą

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł