usa zaginiona para emerytówScreen/Sonoma Sherif via Storyful

Para emerytów od walentynek błąkała się sama po górach. Poszukiwały ich setki osób, niewiarygodny finał

USA stało się miejscem niewiarygodnych zdarzeń. W walentynki zaginęła tam para seniorów, poszukiwały ich setki osób. Teraz pojawiły się nowe wiadomości, w które aż trudno uwierzyć.

USA jest krajem wyjątkowo zróżnicowanym pod względem ukształtowania terenu. Turyści mają tam możliwości do zwiedzania przepięknych miejsc i zbliżenia się do natury, nie zawsze jednak niestety kończy się to dobrze. Para seniorów pochodzących z Palo Alto w Kalifornii wybrała się z okazji walentynek w góry. Niestety wtedy też ślad po nich przepadł, a z każdym dniem poszukujący ich ludzie mieli coraz mniej nadziei.

Totalny paraliż na Wyspach Kanaryjskich. Zamknięte lotniska, 230 lotów odwołanych, zrujnowane wakacje turystówTotalny paraliż na Wyspach Kanaryjskich. Zamknięte lotniska, 230 lotów odwołanych, zrujnowane wakacje turystówCzytaj dalej

Para emerytów zaginęła w walentynki w USA

72-letni Ian Irwin oraz jego 77-letnia ukochana Carol Kiparsky z okazji święta zakochanych wynajęli sobie pokój w domu wakacyjnym, znajdującym się na północ od San Francisco. 14 lutego postanowili wybrać się w góry, zrobili to jednak wyjątkowo nieodpowiedzialnie - w pokoju zostawili swoje portfele oraz telefony komórkowe. Ich nieobecność zauważyła dopiero następnego dnia gospodyni.

Zaniepokoiła się tą sytuacją i zadzwoniła na policję. Rozpoczęły się poszukiwania na ogromną skalę, w które zaangażowało się 500 osób. Wzięły w niej udział śmigłowce oraz psy tropiące, po emerytach jednak niestety nie było ani śladu. Po kilku dniach status akcji został oficjalnie zmieniony - z ratunkowej na poszukiwawczą. Przyjęto, że po tak długim czasie spędzonym w górach, zaginieni najprawdopodobniej nie żyją.

Niespodziewanie w sobotę Carol i Ian zostali odnalezieni. Ich wołanie o pomoc usłyszeli wolontariusze.

- Początkowo myśleliśmy, że to odgłosy innej ekipy poszukiwawczej, ale po chwili zaczęli krzyczeć: pomocy, pomocy. Popatrzyliśmy na siebie zdumieni: Boże, oni żyją - cytuje Marin County RMF24.

Dzisiaj grzeje: 1. Kultowy karnawał w Europie odwołany. Imprezy się nie odbędą
2. Fiskus dobierze się do majątku, który dostałeś od rodziców. Ulg nie przewiduje

Finał akcji okazał się nieprawdopodobny - seniorów odnaleziono żywych. Udało im się przetrwać, a przez cały ten czas pili wodę z kałuż. Byli wycieńczeni, ale szczęśliwi, że ktoś w końcu usłyszał ich wołanie. Na miejscu pojawił się śmigłowiec ratunkowy, a zaginionych wciągnięto na linach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal po odcinku Sanatorium miłości, widzowie zostali oszukani? Jedna z bohaterek się wygadała
  2. Ziemniaki znikają z gazetek supermarketów. Powód wywołuje wściekłość
  3. Są rzeczy, które w samolocie należą Ci się za darmo. Większość pasażerów nie wie i nie korzysta
  4. Turystyczny hit naszego kraju. Turyści chcą zamieszkać w domkach na drzewach
  5. Zamykają kultowe schronisko w Bieszczadach. Szykują się ogromne zmiany, wpuszczą turystów za dwa lata
  6. Polska zawodniczka MMA o krok od kalectwa. Wojowniczka opublikowała zatrważające nagranie (WIDEO)

Źródło: RMF24

Następny artykuł