USA walczy z koronawirusemFot. Unsplash.com/Jan Gottweiss/zdjęcie poglądowe

Gwardia Narodowa powołana do walki z pandemią. Zakażonych może zostać 80% mieszkańców, przykre wieści z USA

USA również zmaga się z koronawirusem, a sytuacja za oceanem jest naprawdę poważna. Gubernator Nowego Jorku ostrzega, że choroba zaatakować może nawet 80% mieszkańców.

USA w ostatnich dniach odnotowało bardzo gwałtowny wzrost liczby osób zakażonych. Jak wynika z informacji przekazywanych przez TVP Info, zaledwie w ciągu ostatniej doby doszło tam do aż 9 tys. nowych infekcji. To bardzo poważna sytuacja, a najgorzej wygląda to w stanie Nowy Jork. Do walki z chorobą skierowano tam Gwardię Narodową, a gubernator Andrew Cuomo oszacował, że chorych może zostać nawet 80% mieszkańców.

Najpierw trzęsienie ziemi, a kilkanaście godzin później gigantyczny pożar. Porażające doniesienia z europejskiego krajuNajpierw trzęsienie ziemi, a kilkanaście godzin później gigantyczny pożar. Porażające doniesienia z europejskiego krajuCzytaj dalej

Sytuacja w USA jest bardzo poważna

Jak przekazało USA, na 32 tys. przypadków zakażenia, aż 15 tys. pojawiło się tylko w Nowym Jorku. Sytuacja jest już tak poważna, że podjęto decyzję o wstrzymaniu pracy wszystkich pracowników, których profesja nie jest kluczowa dla funkcjonowania stanu. Zamknięte zostały również obiekty publiczne, bary, szkoły oraz restauracje.

- Od 40 do 80 proc. populacji ostatecznie zostanie zarażonych. To, co staramy się zrobić, to spowolnić ten proces. Ale wirus będzie się rozprzestrzeniał, bo jest bardzo zaraźliwy - ostrzega Gubernator Andrew Cuomo.

Polityk zwrócił się również do prezydenta Trumpa z prośbą o skorzystanie z uprawnień wyjątkowych, dzięki którym mógłby przejąć nadzór nad produkcją niezbędnego wyposażenia szpitali. Chodzi tu przede wszystkim o wytwarzanie strojów ochronnych, masek oraz respiratorów, których ilość pozostaje niestety ograniczona.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne wiadomości z Chin, czekają na drugą falę zakażeń. Ogromne wyzwanie dla władz
2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

Donald Trump jak na razie zaktywizował Gwardię Narodową, która ma pomagać w walce z chorobą w Waszyngtonie, Nowym Jorku oraz Kalifornii. Mają oni działać przy organizowaniu polowych szpitali.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo smutne. Wiadomo, co dzieje się z noworodkiem zmarłej 27-letniej Polki, która miała koronawirusa
  2. Bada od 40 lat koronawirusy, wyciekł jego prywatny list. Twierdzi, że wie czym niwelować wirusa
  3. Nastoletni uczeń z Polski zakażony. Wrócił pilnie z klasą z Hiszpanii
  4. Kolejny kraj poinformował o pierwszym zakażonym. Ma tylko 36 lat
  5. 800 turystów nie wytrzymało kwarantanny. Policja nie mogła ich powstrzymać, złamali wszystkie zasady
  6. Ogromny hejt na Roberta Lewandowskiego. Znany dziennikarz staje w obronie piłkarza

Źródło: TVP Info

Następny artykuł