USA wodospadFot. Instagram/nickif24

Do wyjątkowego zdarzenia dochodzi tylko raz w roku. Wodospad ognia zachwyca

USA tylko raz w roku jest miejscem szczególnego zdarzenia, które zachwyca internautów i turystów z całego świata. Wodospad ognia wygląda spektakularnie, a jego zdjęcia zachwycają i wprawiają w osłupienie.

USA jest wyjątkowym krajem, który każdego dnia odwiedzany jest przez miliony turystów. Imponujące miasta kuszą w równym stopniu, co cuda natury oraz niesamowite zjawiska przyrodnicze. Tylko raz w roku dochodzi tam jednak do czegoś unikatowego - w parku Yosemite pojawia się ognisty wodospad.

9 osób nie żyje, 5 jest zaginionych, a fale są gigantyczne. Gloria sieje spustoszenie za granicą9 osób nie żyje, 5 jest zaginionych, a fale są gigantyczne. Gloria sieje spustoszenie za granicąCzytaj dalej

Jego zdjęcia regularnie zalewają internet, a najbliższy "pokaz" będzie miał miejsce już niedługo, warto więc się na niego przygotować. Wygląda niczym gorąca lawa spływająca ze skały, choć tak naprawdę jest to zwykła woda, która jedynie w wyjatkowy sposób odbija promienie słoneczne.

USA raz w roku staje się miejscem niezwykłych zdarzeń

Wodospad Horsetail jest widowiskowy, a turyści chętnie go odwiedzają. Ma 650 metrów, a raz w roku zamienia się w prawdziwy "wulkan" wypluwający "lawę". Do tego niezwykłego zjawiska dochodzi jedynie na przełomie zimy oraz wczesnej wiosny, zwykle końcem lutego lub początkiem marca.

Wtedy też zwiększa się kilkukrotnie liczba wycieczek, które organizowane są w jego okolice. Aby jednak doszło do tego, że wodospad przypomina ścianę ognia, musi zostać spełnione kilka warunków. Po pierwsze, musi spaść odpowiednio dużo śniegu, by popłynęły spore ilości wody. Po drugie słońce musi paść pod odpowiednim kątem, a niebo musi być bezchmurne.

Jeśli wszystko to zostanie spełnione, oczom turystów ukazuje się widok ze zdjęć poniżej. Wygląda niesamowicie, fascynuje, ale i przeraża. Wszystko jest jedynie złudzeniem, ale i tak pobudza wyobraźnię. Każdego roku tysiące zdjęć oraz filmów zalewają internet, a chwila ta nadejść może w tym roku już za około miesiąc. Miejmy nadzieję, że rzeczywiście tak się stanie, a wszystkie warunki zostaną spełnione.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Michał Szpak padł ofiarą oszustów. Nie jest jedyny, teraz ostrzega innych
  3. Kolor stolca może być pilnym alarmem o Twoim zdrowiu. Jeden z nich świadczy o raku i innych paskudnych chorobach
  4. Niewiarygodne znalezisko po pożarach w Australii. Przez lata mieszkańcy nie mieli pojęcia
  5. Jedna z najpiękniejszych atrakcji Chorwacji wkrótce zostanie zamknięta. Turyści już nie wejdą do wody
  6. Masz 1 euro? Kolejne przepiękne miasteczko sprzedaje domy za bezcen
  7. Co najmniej 3 osoby nie żyją, nie wiadomo ile rannych. TVP donosi o okropnej katastrofie

Źródło: National Geographic

Następny artykuł