USA wirusFot. Unsplash.com/Daan Stevens

Wykryto pierwszego nosiciela na innym kontynencie. Wiadomości o śmiertelnie groźnym wirusie z Chin niepokoją

USA przekazało bardzo niepokojącą informację. Zgodnie z nią doszło tam do wykrycia pierwszego nosiciela śmiertelnie groźnego koronawirusa z Chin.

USA od Chin dzieli cały Ocean Spokojny, jednak nawet taka bariera naturalna okazuje się niewystarczająca w dobie masowej migracji ludzi oraz nowoczesnych środków transportu. Jak podały we wtorek późnym popołudniem amerykańskie władze sanitarne, wykryto tam nosiciela nieznanego, lecz bardzo niebezpiecznego koronawirusa.

Pierwszy kraj na świecie zamyka granice przez wirusa z Chin. Nie wjedzie żaden turystaPierwszy kraj na świecie zamyka granice przez wirusa z Chin. Nie wjedzie żaden turystaCzytaj dalej

Jak podaje Onet, mężczyzna ten ma ponad 30 lat i niedawno przebywał za granicą. W ubiegłą środę miał wrócić z podróży do Wuhanu, a to właśnie to miejsce uważa się za ognisko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Turysta mieszka na stałe w stanie Waszyngton i jest pierwszym wykrytym nosicielem, który dostał się do USA.

USA: wykryto pierwszego nosiciela groźnego koronawirusa z Chin

Zgodnie z przekazywanymi przez USA informacjami, mężczyzna trafił do szpitala w Everett niedaleko Seattle. Sam miał zgłosić się w niedzielę po pomoc lekarską, ponieważ pojawiły się u niego objawy chorobowe. Jego stan określa się jako dobry, a amerykańskie władze sanitarne podkreślają, że nie jest on uważany za potencjalne źródło zagrożenia zdrowotnego dla innych osób.

Sytuacja jest coraz poważniejsza

Niebezpieczny koronawirus, który pojawił się zaledwie w grudniu, bardzo szybko się rozprzestrzenia. Początkowo tamtejsi lekarze mieli do czynienia jedynie z miejscowymi, którzy odwiedzali targowisko w Wuhanie w Chinach. Z czasem jednak nowy typ zapalenia płuc wykryty został również w Korei Południowej, Tajlandii oraz Japonii.

Oficjalnych przypadków zakażenia tym niebezpiecznym wirusem jest już ponad 275. Liczba zgonów również jest bardzo niepokojąca, ponieważ w krótkim czasie wystąpiło już ich sześć. Choć wirus jest śmiertelnie groźny, na razie eksperci określają go jako mniej zabójczego niż MERS czy SARS, konieczne jest jednak jak najszybsze opanowanie tej ryzykownej sytuacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Kilka dni po ślubie popełniła samobójstwo. Tuż przed śmiercią zdradziła rodzinie przerażający powód
  3. Prosiła lekarzy o wykonanie badań profilaktycznych, ale się nie zgodzili. Teraz zostały jej 3 lata życia
  4. Krzysztof Ibisz nie mógł uwierzyć w ceny na lotnisku. Zaskoczyła go mała kawa
  5. Gigantyczne opady śniegu za granicą, mieszkańcy nie mogą otworzyć drzwi. Wszystko zasypało
  6. Wykryto pierwszego nosiciela na innym kontynencie. Wiadomości o śmiertelnie groźnym wirusie z Chin niepokoją
  7. Służby ostrzegają. W Polsce anomalia, jakiej nie było od lat, zostało tylko kilka godzin

Źródło: Onet

Następny artykuł