USA: rekordowe temperatury i klęska żywiołowa.Unsplash.com Olga Kononenko

Są ofiary śmiertelne. Zagrożone są dziesiątki tysięcy domów. Sytuacja za granicą jest tragiczna

USA zmagają się z niebezpieczeństwem ogromnej skali, które już teraz obejmuje jeden z większych regionów kraju. Za zjawisko odpowiadają rekordowo wysokie temperatury, wyładowania elektryczne, a także prognozowana susza i niekorzystny front atmosferyczny.

USA - to tutaj dochodzi do rekordowo dużej liczby wyładowań elektrycznych, które przyczyniają się do licznych pożarów zagrażających mieszkańcom stanu Kalifornia. Już teraz lokalne służby podały szacowaną skalę strat i liczbę ofiar śmiertelnych zjawiska.

Samolot zapalił się podczas lotu. Chwile grozy. Jest nagranie. Zagraniczny horror pasażerówSamolot zapalił się podczas lotu. Chwile grozy. Jest nagranie. Zagraniczny horror pasażerówCzytaj dalej

USA: Pożary po 11 tys. wyładowań

Jak informują dziennikarze TVN Meteo, USA zmagają się z rekordowo dużą liczbą uderzeń piorunów, które generują kilkaset pożarów w obrębie stanu Kalifornia. Już teraz miejscowe służby podały, że tylko w ostatnim tygodniu wybuchło “ponad 370 pożarów” i doszło do 11 tys. uderzeń błyskawic.

Za sprawą pożarów i wyładowań elektrycznych, tylko w czwartek (20 sierpnia) USA usłyszały o całkowitej degradacji 200 tysięcy hektarów ziemi. Co więcej, zjawisko uderzyło również w lokalną infrastrukturę. Jak podaje redakcja TVN Meteo, na ten moment (piątek, 21 sierpnia) służby potwierdziły zniszczenia 50 budynków, a pożary mogą dotknąć kolejne 21 tys.

USA ze sprawą rekordowych temperatur

Według ustaleń TVN Meteo ostatnie zjawiska w USA mają największą skalę rażenia w perspektywie ostatnich dwóch dekad. Z żywiołem walczą zastępy straży pożarnej w łącznym składzie 10 tys. funkcjonariuszy. Akcje przewidziane na 24 godziny przeciągają się nawet do 72. Tylko u podnóża gór Santa Cruz służby musiały ewakuować 22 tys. mieszkańców. Niestety, USA notują także ofiary śmiertelne ostatnich wydarzeń z Kalifornii.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia przekazało fatalne wieści. Mamy nowy rekord zakażeń koronawirusem, liczby są bardzo niepokojące
2. Jeden prosty trik odmieni smak mizerii. Większość osób całe życie robi ją źle

3. Mieszkasz nawet na ostatnim piętrze bloku, a i tak będziesz płacił ubezpieczenie od powodzi. Absurdalny przepis straszy Polaków

Według TVN Meteo, w wyniku pożarów zginął mieszkaniec hrabstwa Solano, 3 osoby z hrabstwa Napa i pilot śmigłowca. Szacowana liczba rannych sięga 30 (w tym, strażacy podczas interwencji). Już wcześniej zapowiadane rekordy temperatur dotknęły przede wszystkim południową część Kalifornii (do 48 stopni Celsjusza). Tylko w tzw. Dolinie Śmierci na pustyni Mojave wskaźniki sięgają 50 stopni.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Lojalny pies leży na grobie właścicielki. Mimo wielu próśb nie ma zamiaru go opuścić
  2. Poznaliśmy cenę Xbox Series X oraz Series S. Ujawniono datę przedsprzedaży
  3. Pilny apel do wszystkich turystów z Polski. Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, nie jest dobrze
  4. Prześwietlili 1000-letni posąg. Zobaczyli, co jest w środku i zamarli
  5. Kasia Cichopek wolałaby, żeby nikt nie wiedział. Za późno, zdjęcie z hotelu wylądowało w sieci
  6. Na zdjęciu ukrywa się pies. 98% osób nie jest w stanie go znaleźć po 10 minutach, widzisz go?

Źródło: TVN Meteo

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł