USA warunek dla WHOScreen/youtube/Guardian News

WHO postawione pod ścianą. Mają 30 dni

USA już od dłuższego czasu sugeruje głośno wiele niedociągnięć w działaniach Światowej Organizacji Zdrowia. Teraz Donald Trump postawił WHO pod ścianą - zagroził, mają 30 dni na reakcję.

USA obecnie uważane jest za najbardziej poszkodowane w wyniku pandemii państwo. Liczba zakażonych oraz zmarłych jest tam ogromna, a prezydent Donald Trump na bieżąco komentuje kwestię koronawirusa w mediach. Już od dłuższego czasu wystosowuje zarzuty wobec działalności WHO, ale swoim ostatnim ruchem zaskoczył wszystkich. Jak podaje The Guardian, Trump zagroził wycofaniem Stanów Zjednoczonych z szeregów Światowej Organizacji Zdrowia oraz wstrzymaniem finansowania na stałe.

Zamknięcie przedłużone, Polacy muszą czekać do Połowy czerwca. Ogromne rozczarowanieZamknięcie przedłużone, Polacy muszą czekać do Połowy czerwca. Ogromne rozczarowanieCzytaj dalej

USA napisało list do WHO

Całą sprawę opisał The Guardian. Zgodnie z ustaleniami, Trump wystosował list do WHO, w którym zawarł wszystkie warunki swojej decyzji. Następnie cały list opublikowany został na Twitterze prezydenta USA. Domaga się w nim od WHO "zobowiązania do istotnej poprawy". Światowa Organizacja Zdrowia dostała na zastosowanie się do tych zaleceń 30 dni, inaczej Stany Zjednoczone podejmą ostateczną decyzje.

Trump wskazuje, że działania WHO po wybuchu pandemii nie były wystarczające, wytknięto im również rzekome znamiona zależności z Chinami. Padło tam również wiele oskarżeń, m.in. o nieprawidłowe interpretowanie zjawisk pojawiających się wokół pandemii. Rzekomo organizacja miała celowo ignorować doniesienia o źródle koronawirusa.

Dzisiaj grzeje: 1. Martyna Wojciechowska ma drugie oblicze. Wielu fanów nawet nie wiedziało
2. Jutro wchodzi ważny zakaz, dotknie ponad 100 tys. punktów sprzedaży. Już jest sposób, jak go obejść

W podsumowaniu Trump stwierdza, że jego zdaniem reakcja WHO na pandemię doprowadziła do niezwykle kosztownych konsekwencji na całym świecie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bracia wywieźli nastolatkę do lasu, bili i gwałcili. Na wszystko patrzyła ich matka
  2. Husky przemówił ludzkim głosem. Wyznał właścicielowi, że go kocha
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Bayern Monachium poinformował o kontuzji swojego zawodnika. Lekarze są pewni, nie zagra do końca sezonu

Źródło: Interia

Następny artykuł