USA pozwala plażowaćFot. unsplash.com/@lance_asper

Niespodziewanie otworzyli plaże za granicą. Ruszyły tłumy, wielu bez maseczek

USA: Tłumy mieszkańców ruszyły na plażę, gdy tylko została otwarta. Nie wszyscy noszą maseczki i zachowują dystans, o czym piszą oburzeni internauci. Burmistrz miasta jest zadowolony ze swojego pomysłu.

USA ma najwięcej przypadków koronawirusa na świecie, ale nadal pozwala mieszkańcom na zachowania zwiększające ryzyko zakażenia. Burmistrz miasta Jacksonville podjął decyzję o otwarciu miejskich plaż już w piątek, 17 kwietnia. Nagle nad wodą pojawiły się prawdziwe tłumy, a o bezpieczeństwie można było zapomnieć. Wiele osób potępiło takie zachowanie, apelując do plażowiczów o zachowanie rozsądku.

Papież powiedział o Papież powiedział o "jeszcze gorszym wirusie" grożącym światu podczas pandemii. Smutne słowa dają do myśleniaCzytaj dalej

USA stara się nie uprzykszać życia mieszkańcom

Władze miasta na Florydzie starały się ograniczyć nieodpowiedzialne zachowania na plaży, ustalając kilka zasad. Nie można wnosić ze sobą ręcznika ani nic, na czym można usiąść, np. rozkładanego krzesełka. Zakazane jest zabieranie grilla, robienie pikników i opalanie się. W dodatku plaża jest otwarta przez 8 godzin dziennie, od 6 do 11 rano i od 17 do 20 wieczorem.

- To może być początek powrotu do normalnego życia - ocenił Burmistrz Lenny Curry.

Curry poprosił mieszkańców o przestrzeganie zasad i uważa, że się do nich stosują. Na nagraniach, które pojawiły się w sieci, widać wyraźnie, że wiele osób nie ma maseczek ochronnych, a wzdłuż morza kursują biegacze. Znaleźli się też fani pływania i łowienia ryb.

Dzisiaj grzeje: 1. Jest nadzieja dla turystyki nad Bałtykiem. Właściciele mogą liczyć na jedną rzecz
2. Już od jutra nowe zasady w sklepach. Czekają nas zmiany nie tylko w Biedronce czy Lidlu

Gubernator Florydy Ron DeSantis nie zakazał odgórnie korzystania z plaż, dlatego władze lokalne mają prawo zadecydować o tym same. Jeśli w Jacksonville otwarcie plaży wpłynie korzystnie na mieszkańców, na podobny krok zdecydują się władze hrabstwa Miami-Dade. W Karolinie Południowej również rozważa się otwarcie plaż, by mieszkańcy mieli możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Padła konkretna data. Będzie zniesienie bardzo ważnych obostrzeń?
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze
  3. Co z wyjazdem na majówkę 2020? Ograniczeń jest bardzo dużo, musimy uważać
  4. Polskie Ministerstwo zabiera głos. Chodzi o sytuację radiacyjną Polski po pożarach w Czarnobylu
  5. Każdy turysta będzie musiał nosić opaskę? Kolory powiedzą wszystko, zaskakujący pomysł w Hiszpanii
  6. Najśmieszniejsze nazwy polskich klubów pilkarskich. Aż trudno uwierzyć w klub numer 2

Źródło: RMF 24

Następny artykuł