USA przekazało informacjeFot. youtube.com/ Guardian News/ screen

Korea Pn. ukryła przed światem porażającą tragedię? USA: 180 osób już nie żyje

USA ujawniło rzekomą prawdę o Korei Północnej. Socjalistyczne państwo ma ukrywać informacje o przypadkach zarażenia koronawirusem, chociaż wiele osób już podobno zmarło. Przywódca wciąż zachwala izolację, która miała uchronić ich przed epidemią, jednak nie wszystko ma wyglądać tak idealnie.

USA otrzymało informację od tajnego źródła w Korei Północnej. Zgodnie z nim, sytuacja jest zupełnie inna od tego, co przez cały czas mówi przywódca, Kim Dzong Un. Korea podobno nie jest wolna od epidemii koronawirusa, lecz ukrywa wszystkie przypadki. Według danych ujawnionych przez Stany Zjednoczone już 180 osób zmarło w wyniku zachorowania na SARS-CoVid 19.

Eksplozja samolotu medycznego za granicą. Wszyscy pasażerowie i załoga zginęliEksplozja samolotu medycznego za granicą. Wszyscy pasażerowie i załoga zginęliCzytaj dalej

USA ma mieć tajne źródło w Korei Północnej

Dyktatura Kim Dzong Una zawsze była odizolowana od reszty świata, jednak w ostatnim czasie ograniczono handel z Chinami i możliwość pracy zagranicznym dyplomatom. Kraj całkowicie zamknął granice. Generał Robert Abrams, dowódca amerykańskich sił w tym azjatyckim regionie wyraził powątpiewania w kwestii niewystępowania przypadków zarażenia koronawirusem.

- To zamknięty kraj, więc nie możemy powiedzieć z całą stanowczością, że mają przypadki, ale jesteśmy niemalże pewni, że tak jest - powiedział Abrams.

Źródło z północnokoreańskiego wojska donosi, że zmarło z powodu choroby z Chin podobno już 180 żołnierzy. Nie wiadomo natomiast, ile ofiar pochłonęła epidemia w reszcie kraju. Podejrzany jest również fakt, że w stolicy właśnie rozpoczęła się budowa nowego szpitala. Kim Dzong Un w swojej przemowie pierwszego dnia budowy nie powiedział nic o zarażonych w tym kraju. Szpital w Pjongjang będzie "kolejnym cennym atutem, dzięki któremu państwo będzie mogło lepiej chronić zdrowie i bezpieczeństwo swoich ludzi" - przytoczył słowa przywódcy portal "Daily Star".

Przywódca tego kraju rzadko wypowiada się w międzynarodowych mediach, a w internecie znaleźć można nieliczne jego wypowiedzi, np. przemówienie poublikowane na kanale Guardian Newsn na YouTube.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarła pierwsza kobieta, która miała koronawirusa. Sąsiedzi Polski ujawnili smutną prawdę
2. Ważny komunikat ministra obrony narodowej. Rząd podjął kluczową decyzję w sprawie udziału wojska

Bilans będzie tragiczny?

Podobno większość zgonów miała miejsce w pobliżu granicy z Chinami. Żołnierze stacjonujący na przejściach granicznych byli najbardziej narażeni, fakt, że rzekomo zostali pierwszymi ofiarami, może wydawać się prawdopodobny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków
  2. Druzgocące zdjęcie z polskiego sklepu. Zachowanie klientki nie mieści się w głowie
  3. Polacy wylądowali w Warszawie. Na kwarantannę pojechali zwykłym PKP i transportem publicznym
  4. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
  5. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
  6. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku

Żródło: O2

Następny artykuł