USA duży żółwPxhere CC0 Domena publiczna/zdjęcie poglądowe

Szła ulicą, nagle stanęła jak zamurowana. Jest ogromny

USA żyje niecodzienną historią przekazaną przez media. Jedna z mieszkanek Stanów Zjednoczonych szła ulicą, aż napotkała na swojej drodze stworzenie, które najwyraźniej nie miało domu. Los chciał, że trafił na pastor, która prowadzi ośrodek pomocy dla bezdomnych i wspierającej imigrantów. Kobieta nie zastanawiała się długo nad podjęciem decyzji. Dzisiaj gad jest ogromny.

USA - a konkretnie Nowy Jork - znalazło się w centrum niecodziennych zdarzeń, do których doszło na ulicach Nowego Jorku. Pastor, która akurat spacerowała ulicami dzielnicy Staten Island, wpadła na zagubionego gada. Kobieta znalazła bezdomnego żółwia i postanowiła zostać jego opiekunką. To wielka historia, biorąc pod uwagę fakt, że zwierzę dzisiaj waży 77 kilogramów.

Szukają turystów z Zakopanego. Sprawa jest bardzo poważnaSzukają turystów z Zakopanego. Sprawa jest bardzo poważnaCzytaj dalej

Mieszkanka USA, która zaadoptowała gada, nazwała znajdę Harry Houdini na cześć jednego z najsłynniejszych iluzjonistów na świecie. Szybko okazało się, że ogromny gad nie mógł trafić lepiej, ponieważ Terry Troia, która została jego właścicielką, na co dzień udziela pomocy bezdomnym oraz imigrantom w ośrodku Project Hospitality. O jej dobroduszności już w całej nowojorskiej dzielnicy Staten Island krążą legendy.

USA: pastor znalazła żółwia w Nowym Jorku, który dzisiaj waży 77 kilogramów

Mieszkająca w USA Terry Troia znalazła Houdiniego 9 lat temu. Wtedy jeszcze można było nazwać go "maluszkiem", ponieważ żółw wówczas ważył jedynie 5 kilogramów. Dzisiaj Harry jest ogromnym, ważącym ponad 70 kilogramów stworzeniem. Początkowo kobieta próbowała znaleźć poprzedniego właściciela Houdiniego, jednak nikt nie zgłaszał zguby.

- Nikt nie był nim naprawdę zainteresowany. I tak zostaliśmy razem. Był bezdomny. Jest nielegalnym imigrantem; nie wie, z jakiego kraju pochodzi - słowa nowojorskiej pastor cytuje portal Onet.pl.

Zagubiony w USA Harry jest przedstawicielem żółwia pustynnego - 3. pod względem wielkości gatunku żółwiego. Zazwyczaj te stworzenia żyją na południu Sahary. Co Houidini robił na ulicach Nowego Jorku? Tego nie wiadomo, jednak gad bardzo szybko pokochał artystyczny klimat miasta. Z relacji jego właścicielki wynika, że ogromy żółw uwielbia słuchać jazzu i podoba mu się jazda samochodem. Zwierzę o takich rozmiarach jednak wymaga sporo pokarmu. Terry Troia przyznała, że jej podopieczny pożera balę siana dziennie.

Dzisiaj grzeje: 1. Wszedł do morza, po chwili pędem wracał na plażę. Skandal, wszystko wyszło na jaw
2. Emerytura wyższa nawet o 200 złotych. Pominięcie jednego przepisu kluczowe dla ogromnej grupy emerytów

Trzeba przyznać, że historia Harry'ego Houdiniego z USA jest poruszająca. Okazuje się, że nowojorska pastor jest gotowa nieśc pomoc wszelkim imigrantom i bezdomnym - bez względu na to, czy chodzi o ludzi, czy zwierzęta. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o wielkim powodzie do radości żubra Polesława.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, odebrało nam mowę. Absolutnie nikt nie zdawał sobie sprawy
  2. Janina Ochojska w żałobie, przekazała tragiczne informacje. Nie żyje Henryk Wujec
  3. Zamykają nowe miejsca nad morzem. Klamka zapadła
  4. Nagrali turystów w akcji. Szczyt ignorancji i bezmyślności przekroczony
  5. Od dziś nowość w przemieszczaniu się po Polsce. Ważna wiadomość na wakacje
  6. Suczka labradora urodziła 13 szczeniaków. Nie wynik imponuje, ale ich wygląd

Źródło: Kołobrzeski Serwis Informacyjny

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł