usa parkpixabay.com/Soprao

Ogromne cmentarzysko tuż pod stopami turystów. Wyjątkowo mroczna historia, o której wielu zapomniało

USA to prawdziwy raj dla turystów. Przyjeżdżają tu podróżni z każdego zakątka globu. Wielu z nich jednak nie ma pojęcia, że popularne turystyczne miejsca skrywają mroczną historię.

USA to kraj, który przyciąga turystów z całego świata. Mało kto zna jednak historię popularnych turystycznych destynacji. Tak jest chociażby z uwielbianym przez podróżnych Washington Square Park na Manhattanie w Nowym Jorku.

Największy Park od Poland zostanie otwarty już niedługo. W sieci pojawiły się zdjęcia wnętrza, wygląda niesamowicieNajwiększy Park od Poland zostanie otwarty już niedługo. W sieci pojawiły się zdjęcia wnętrza, wygląda niesamowicieCzytaj dalej

Turyści uwielbiają to miejsce przede wszystkim z powodu widoku, jaki rozpościera się spod stojącego na placu łuku triumfalnego stanowiącego początek 5th Avenue. Jest ono uwielbiane jednak nie tylko przez przyjeżdżających do Stanów Zjednoczonych z różnych zakątków globu, ale także przez miejscowych artystów i mieszkańców Manhattanu, którzy lubią spędzać tam swój wolny czas.

Popularna atrakcja turystyczna w USA skrywa mroczny sekret

Można tam spotkać mnóstwo osób biorących ze sobą kawę na wynos w jedną rękę, a książkę lub gazetę w drugą. W związku z sąsiedztwem z New York University i położeniem w Greenwich Village, okolice parku są zamieszkiwane głównie przez intelektualistów.

Miejsce to skrywa jednak dość mroczną tajemnicę. Pod koniec XVIII wieku, gdy okoliczne miejscowości nawiedziła epidemia żółtej febry (żółtej gorączki), część miasta, w której znajduje się obecnie park zamieniono w masowy grób dla poległych. Od 1797 w ciągu kolejnych 28 lat pogrzebano tam ponad 20 tysięcy ciał. W XIX wieku z kolei ten sam plac był miejscem, na którym dokonywano egzekucji przez powieszenie.

Według naukowców pod ziemią parku spoczywa obecnie kilkadziesiąt tysięcy ciał, nie tylko zmarłych na żółtą febrę, ale także poległych na polach bitew podczas amerykańskiej wojny o niepodległość.

A czy wy znacie jakieś inne mroczne tajemnice miejsc, do których przyjeżdżają turyści z całego świata?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gratulacje spływają od fanów. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach mają powody do świętowania „W końcu”
  2. Objaw raka płuc widoczny na twarzy. Nigdy go nie lekceważ
  3. Erupcja wulkanu, wszystko się nagrało. Słup dymu sięgał 2 kilometrów [FILM]
  4. Turysta nie żyje. Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Europie
  5. Para w ogóle nie krępowała się w samolocie. "Czy ona nie ma spodni?"
  6. Wielka tragedia, dzieci nie miały szans na przeżycie. 13 podopiecznych zmarło w domu dziecka, TVP przekazała wiadomość o smutnych wydarzeniach za granicą

żródło: podroze.onet.pl

Następny artykuł