usa chłopczyk bohateremFot. Facebook/Bartow County Fire Department

USA ma nowego, 5-letniego bohatera. Za bohaterski czyn spotkał go ogromny zaszczyt

USA ma nowego bohatera. Został nim 5-letni chłopiec, który wykonał nieprawdopodobny czyn. Dzięki temu spotkał go ogromny zaszczyt.

USA ma nowego bohatera. 5-letni mieszkaniec hrabstwa Bartow w stanie Georgia został uhonorowany przez miejscowe władze. Chłopiec wykonał niezwykły czyn, za który spotkał go spory zaszczyt.

Największy Park od Poland zostanie otwarty już niedługo. W sieci pojawiły się zdjęcia wnętrza, wygląda niesamowicieNajwiększy Park od Poland zostanie otwarty już niedługo. W sieci pojawiły się zdjęcia wnętrza, wygląda niesamowicieCzytaj dalej

5-latek w ostatnią niedzielę uratował z pożaru swoją 8-osobową rodzinę. Noah Woods, jak brzmi imię i nazwisko młodego bohatera, został uhonorowany dniem swojego imienia. Od teraz 14 lutego "należy do niego".

Niezwykły czyn młodego chłopca z USA

Młody Noah został uhonorowany także przez miejscową straż pożarną. Chłopiec otrzymał od strażaków legitymację, odznakę, a także hełm i strażacki kombinezon. Dodatkowo pozwolono mu poprowadzić wóz strażacki, którym przejechał się po ulicach Cartersville - stolicy hrabstwa Bartow.

Chłopiec uratował swoją rodzinę z pożaru, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Młody bohater po przebudzeniu i zobaczeniu ognia w domu bez zastanowienia pochwycił swą 2-letnią siostrę Lilly i wyniósł ją przez okno. Po powrocie do domu obudził swojego stryja, który pomógł mu w przebudzeniu reszty mieszkańców. W sumie w domu przebywało 8 osób. Wszystkich udało się uratować.

- Ogłaszam, że tegoroczne Walentynki w hrabstwie Bartow są obchodzone jako Dzień Noego Woodsa - powiedział stojący na czele rady hrabstwa, komisarz Steve Taylor, cytowany przez serwis rmf24.pl. Jego przemówienie było transmitowane przez lokalną stację telewizyjną WXIA-TV, więc wszyscy okoliczni mieszkańcy mogli zobaczyć młodego bohatera.

- Jestem wdzięczny za ten akt bohaterstwa, który dowodzi, że wszelkie alarmy próbne i lekcje bezpieczeństwa oraz pierwszej pomocy, jakie organizujemy w szkołach, mają naprawdę wielki sens - przyznał z kolei szef straży pożarnej w hrabstwie Bartow, Dwayne Jackson.

- Z tej racji, że chłopiec zareagował szybko, 8 członków rodziny mogło opuścić płonący dom z lekkimi obrażeniami, tylko nawąchawszy się dymu - dodał.

Po pożarze dom państwa Woods nie nadaje się do zamieszkania. Lokalni mieszkańcy postanowili pomóc rodzinie i zorganizowali zbiórkę pieniędzy na odbudowę budynku. Miejmy nadzieję, że uda się zebrać odpowiednią ilość pieniędzy i chłopiec wraz z rodziną będzie mógł wprowadzić się do nowego domu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gratulacje spływają od fanów. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach mają powody do świętowania „W końcu”
  2. Objaw raka płuc widoczny na twarzy. Nigdy go nie lekceważ
  3. Erupcja wulkanu, wszystko się nagrało. Słup dymu sięgał 2 kilometrów [FILM]
  4. Turysta nie żyje. Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Europie
  5. Para w ogóle nie krępowała się w samolocie. "Czy ona nie ma spodni?"
  6. Wielka tragedia, dzieci nie miały szans na przeżycie. 13 podopiecznych zmarło w domu dziecka, TVP przekazała wiadomość o smutnych wydarzeniach za granicą

źródło: rmf24.pl

Następny artykuł