USA samolotFot. Instagram/foxla

Zrzut paliwa nad szkołą i placem zabaw. 17 dzieci i 9 dorosłych ucierpiało, samolot miał lądować awaryjnie

USA na ustach całego świata. Doszło tam do awaryjnego zrzutu paliwa z samolotu, który miał miejsce nad placem zabaw oraz szkołą. W jego wyniku poszkodowanych zostało 26 osób. Są wśród nich dzieci oraz dorośli.

USA stało się miejscem bardzo niebezpiecznej sytuacji, która miała miejsce we wtorek. Samolot Boeing 777 zmuszony był do awaryjnego zrzutu paliwa, do czego doszło nad amerykańskim miastem Cudahy w hrabstwie Los Angeles. O całej sprawie poinformowały internetowe media, do sieci trafiło również nagranie z tego wydarzenia.

18 osób zginęło w lawinie. Po kilkunastu godzinach ratownicy dokonali nieprawdopodobnego odkrycia18 osób zginęło w lawinie. Po kilkunastu godzinach ratownicy dokonali nieprawdopodobnego odkryciaCzytaj dalej

Jak przekazały media, paliwo zostało zrzucone z maszyny nad placem zabaw oraz szkołą podstawową. Co najmniej 26 osób zostało w wyniku tego działania poszkodowanych, na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, choć cała sytuacja wyglądała bardzo groźnie.

USA: samolot zrzucił paliwo na plac zabaw

Jak podaje dziennik Daily Mail, Boeing 777 jest samolotem linii lotniczych Delta Air Lines i lecieć miał do Szanghaju. Zgodnie z doniesieniami medialnymi, tuż po starcie z płyty lotniska w Los Angeles, miały pojawić się problemy. Doszło do awarii silnika, przez którą maszyna musiała zawrócić oraz lądować awaryjnie. Incydent potwierdziły również oficjalnie linie lotnicze.

- Wkrótce po starcie lot 89 z Los Angeles do Szanghaju samolot miał problem z silnikiem, co wymagało powrotu do LA. Maszyna wylądowała bezpiecznie po awaryjnym zrzuceniu paliwa, aby zmniejszyć ciężar podczas lądowania - oświadczył rzecznik Delta Air Lines.

Nagranie zrzutu trafiło do sieci

Moment zrzutu został nagrany, a filmik szybko trafił do sieci. Widać na nim wyraźnie, jak dwie smugi zrzucanego paliwa ciągną się za lecącą maszyną. Zgodnie z doniesieniami straży pożarnej, w wyniku tej sytuacji poszkodowanych zostało 17 dzieci oraz 9 osób dorosłych. Wszyscy natychmiast zostali objęci opieką medyczną, na szczęście ich życie nie jest zagrożone.

Aż 70 strażaków brało udział w całej akcji ratowniczej. Potwierdzili fakt, że zrzucone paliwo spadło na plac zabaw przy szkole podstawowej. Poinformowali również, że nie była w tej sytuacji konieczna ewakuacja okolicznych budynków.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Piekło w warszawskim autobusie. Koszmar niepełnosprawnej trwał kilka godzin
  2. Kolor ziemniaka jest istotny dla naszego zdrowia. Szczególnie jednego powinniśmy unikać
  3. Samolot musiał pilnie lądować awaryjnie. Uderzył w ogromny rój, zdjęcia wyglądają niewiarygodnie
  4. Pies zmarł na pokładzie samolotu. Właścicielka już wcześniej ostrzegała obsługę, nikt jej nie słuchał
  5. 21-letnia modelka nie żyje. Robiła sobie selfie na klifie, który uwielbiają turyści, gdy nagle doszło do najgorszego
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Źródło: Onet

Następny artykuł