USA zakażony duchowny odprawiał mszęFot. Pixabay.com/sspiehs3/zdjęcie poglądowe

Duchowny odprawiał mszę, był zakażony. 500 wiernych za granicą na kwarantannie

USA przekazało niepokojące wiadomości. Duchowny, który odprawiał mszę w kościele, był zakażony koronawirusem. Teraz ponad 500 wiernych poddano kwarantannie.

USA, podobnie jak wiele krajów z całego świata, zmaga się z błyskawicznie rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Do tej pory w Stanach Zjednoczonych potwierdzono już ponad 550 przypadków zakażenia wirusem z Chin. Zmarły 22 osoby, a teraz przekazano wyjątkowo niepokojące wieści. Proboszcz jednej z parafii w Waszyngtonie trafił do szpitala po tym, jak stwierdzono u niego obecność koronawirusa.

Zakaz wjazdu do kraju, chyba że poddasz się kwarantannie. 14 dni izolacji, pierwsze państwo podjęło decyzjęZakaz wjazdu do kraju, chyba że poddasz się kwarantannie. 14 dni izolacji, pierwsze państwo podjęło decyzjęCzytaj dalej

USA: proboszcz zakażony, ponad 500 wiernych poddanych kwarantannie

Jak przekazuje The Independent, proboszcz z Kościoła Episkopalnego w Georgetown, Timothy Cole, trafił do szpitala po tym, jak zdiagnozowano u niego koronawirusa. Najgorsze jest jednak to, że nieświadomy choroby, odprawiał mszę. Media przekazują, że kontakt z nim miało ponad pół tysiąca wiernych.

Kilkaset osób zostało teraz objętych kwarantanną, która potrwać ma dwa tygodnie. Wszystko przez to, że chory ksiądz witał się z wieloma osobami poprzez uścisk dłoni, a także rozdawał komunię. The independent podaje, że osoby, które miały z nim kontakt, narażone są na "średnie ryzyko" zakażenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo mocne słowa właściciela polskiego biura podróży. "Bankructwa na szeroką skalę"
2. Chiny przekazały światu ważne informacje na temat epidemii. Wiadomości są mocno zaskakujące

W obliczu tej niebezpiecznej sytuacji, wspólnota zadecydowała o natychmiastowym odwołaniu wszystkich nabożeństw. Zamknięto również świątynię, co jest o tyle wyjątkowe, że ostatni raz kościół ten zamknięty został po pożarze, który miał miejsce w XIX wieku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewyobrażalna tragedia, umarł w męczarniach. Rodzina jest zrozpaczona
  2. Lidl znienacka zmienia ceny 300 produktów, przecieramy oczy. Wszystko przez zmianę przepisów
  3. Kilkaset lotów z Polski odwołanych. Nie tylko do Włoch, radykalne decyzje linii lotniczych
  4. Panika we Włoszech, ludzie zrobili nocny szturm. Nagrania pojawiły się w sieci
  5. CNN: całe Włochy objęte kwarantanną. Spełnia się najgorszy scenariusz
  6. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)

Źródło: Onet

Następny artykuł