usa fajerwerkiScreen/youtube/USA TODAY

Piorunujący widok nad szczytami gór. Wystrzelono największy ładunek fajerwerków na świecie

USA przykuło uwagę całego świata. Nad górskimi szczytami doszło do eksplozji największego ładunku fajerwerków w dziejach. Spektakularny widok.

USA słynie z głośnych atrakcji, które przykuwają uwagę turystów. To właśnie tam odbywa się większość najgłośniejszych imprez oraz wydarzeń, od których trudno oderwać wzrok. Teraz kolejny raz doszło właśnie do takiej sytuacji.

O włos od tragedii. Dramatyczne lądowanie Wizzaira lecącego z Warszawy [FILM]O włos od tragedii. Dramatyczne lądowanie Wizzaira lecącego z Warszawy [FILM]Czytaj dalej

Wszystko za sprawą eksplozji największego ładunku fajerwerków na świecie. Doszło do tego w mieście Steamboat Spings w stanie Kolorado i było uczczeniem karnawału.

USA: największe fajerwerki na świecie

Jak podają media, ładunek ważył tyle, co samochód Toyota Corolla - 1270 kg. W niebo wystrzelony został z wielkiej, 26-metrowej rury, a wzniósł się na wysokość 1600 metrów. Czerwony blask rozświetlił całą najbliższą okolicę.

Firma Steamboat Fireworks przygotowywała się do bicia rekordu przez siedem lat.

- Zainwestowaliśmy w ten projekt mnóstwo czasu. Będziemy się cieszyć z tego sukcesu przez kolejne miesiące - mówił manager firmy, Tim Borden.

Ostatecznie rekord w wystrzeleniu największego ładunku fajerwerków został oficjalnie potwierdzony przez przedstawicieli Księgi Rekordów Guinnessa.

Nagranie obiegło media

Nagranie z tego niezwykłego wydarzenia oczywiście trafiło do internetu i wywołało podziw u użytkowników. Trzeba przyznać, że gigantyczny wystrzał wyglądał rzeczywiście imponująco, choć pojawiło się również wiele głosów sprzeciwu. Głośno jest o problemach z zanieczyszczeniami środowiska oraz koniecznością troski o naturę, a takie akcje zdecydowanie w tym nie pomagają.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Barbara Kurdej-Szatan jest w ciąży? Najnowsze doniesienia uradowały fanów
  2. Przestrzegał zasad zdrowego trybu życia. Zmarł zaledwie 20 dni po postawieniu diagnozy
  3. Gigantyczne problemy na lotnisku Chopina. Turyści wściekli, nie mają pojęcia, co robić
  4. Prawdziwy biegun zimna. Najzimniejsze miejsce na świecie, gdzie oblizanie ust przynosi ból
  5. Ścieżka rowerowa bije rekordy popularności. Wygląda jak z bajki
  6. Tysiące interwencji służb, zniszczenia są coraz większe. Żywioł sieje spustoszenie w Polsce, eksperci podnoszą alarm

Źródło: RMF24

Następny artykuł