Turysci.pl
Turyści pobili się o miejsce parkingowe do Morskiego Oka

Screen/youtube/Tygodnik Podhalański

Urlopowicze pobili się o miejsce na parkingu do Morskiego Oka

5 Czerwca 2021

Autor tekstu:

Patryk Korzec

Udostępnij:

Turyści pobili się o miejsce parkingowe przy szlaku prowadzącym do Morskiego Oka. Na Podhale przyjechały tłumy podróżnych z całej Polski, świętując długi weekend. Jak widać, atmosfera jest napięta, a ścisk nie sprzyja kulturalnemu rozwiązywaniu problemów.

  • Bójka turystów na parkingu przy Palenicy Białczańskiej, skąd wychodzi szlak na Morskie Oko

  • Polacy walczyli o ostatnie miejsce, które zostało. Doszło do rękoczynów, które zostały nagrane, a film trafił do sieci

  • Policja apeluje o rozważne zachowanie w czasie urlopów, niestety nie wszyscy się do tych porad stosują

Nie wszyscy turyści, którzy odwiedzają Zakopane, potrafią się odpowiednio zachować. Niestety w czasie długiego weekendu nie brakuje karygodnych incydentów, w których główną rolę odgrywają przyjezdni z całej Polski.

Niedawno Tatrzański Park Narodowy informował, że w piątek wszystkie miejsca parkingowe w okolicach Morskiego Oka zostały wyprzedane. Szybko okazało się, że ten z pozoru jasny komunikat, nie dotarł do niektórych urlopowiczów.

Bójka turystów o wolne miejsce parkingowe

Tygodnik Podhalański opublikował na swoim koncie na YouTube nagranie, na którym widać bójkę turystów o ostatnie wolne miejsce parkingowe. Konflikt rozpoczął się od niekulturalnej wymiany zdań, a po chwili zarówno kierowcy, jak i pasażerowie jednego z samochodów, wdali się w regularną bójkę.

Alert pogodowy w Zakopanem

Alert pogodowy dla powiatu tatrzańskiego. „Jeśli jesteś w górach, jak najszybciej zejdź ze szczytu"

CZYTAJ DALEJ

Ostatecznie jeden z kierowców wylądował na ziemi z wygiętą ręką, a świadkowie nakręcili całe zdarzenie. Jak poinformował rzecznik prasowy zakopiańskiej policji w rozmowie z Onetem, wszyscy uczestnicy zdarzenia zostali wylegitymowani.

Osoba poszkodowana została też pouczona przez funkcjonariuszy na temat tego, jakie przysługują mu prawa - może złożyć zawiadomienie o pobiciu. Na szczęście z relacji policji wynika, że w wyniku bójki żaden z turystów nie poniósł ciężkich obrażeń.

Policja apeluje o rozwagę i odpowiedzialne zachowanie

Niestety powyższa sytuacja nie jest jedynym przypadkiem skrajnie nieodpowiedzialnego i nieprawidłowego zachowania turystów w Zakopanem i okolicach. Już w czwartek, czyli na samym początku długiego weekendu, tamtejsza policja miała pełne ręce roboty.

Wszystko przez wczasowiczów, którzy nie stosowali się do przepisów ruchu drogowego i parkowali swoje samochody w niedozwolonych miejscach. Łącznie odholowano kilkanaście stojących tak pojazdów i nie jest to nowość, bowiem niestety do takich sytuacji dochodzi bardzo często w sezonie letnim.

W związku z takimi sytuacjami, zakopiańska policja regularnie apeluje do przyjeżdżających turystów o odpowiednie zachowanie w czasie urlopów. Jak mówił Onetowi rzecznik prasowy policji, Roman Wieczorek, Polacy nie sprawdzają komunikatów, np. o wolnych lub zajętych miejscach na parkingach w rejonie Morskiego Oka, a potem stoją długie godziny w ogromnych korkach.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Artykuły polecane przez redakcję Turysci.pl: 

Źródło: Tygodnik Podhalański

Podobne artykuły

Pogoda na wakacje 2021

Polska

Jaka będzie pogoda w Polsce na wakacje? „Urlopowicze będą zadowoleni z krajowych kierunków"

Czytaj więcej >
Trwa akcja ratunkowa w Niechorzu

Polska

Akcja ratunkowa w Niechorzu. Plażowiczów wciągnął prąd wodny

Czytaj więcej >
Skarb ukryty w Polsce

Polska

Ogromny skarb może być ukryty w Polsce. Prawdziwe złoto, niesamowite

Czytaj więcej >

Polska

Tatrzańskie szlaki niebezpieczne po wczorajszych deszczach. TPN ostrzega

Czytaj więcej >

Polska

Pożar lasu na zboczu Baraniej Góry. W akcji wziął udział samolot gaśniczy

Czytaj więcej >

Polska

Turyści tłumnie wyjeżdżają z Zakopanego. Plany pokrzyżowała pogoda

Czytaj więcej >