Urlop ferie zimowePixabay.com/PhotoMIX-Company

Gdzie spędzić ferie zimowe? Urlop, który podbija serca milionów Polaków

Urlop zimowy to okazja do chwili odpoczynku od codzienności oraz pracy zawodowej czy szkoły. Gdy na zewnątrz szaleje zima, zapaleni turyści decydują się spędzać ferie na wiele różnych sposobów.

Urlop zimowy część osób uwielbia poświęcać na zabawę w białym puchu oraz sport i aktywny wypoczynek na stokach. Tacy turyści często decydują się na górskie wyjazdy - zarówno te na południu Polski, jak i poza jej granicami. Inni natomiast stwierdzają, że ferie chcą wykorzystać do ucieczki przed ujemnymi temperaturami. Tu z pomocą przychodzą egzotyczne kierunki, cieszące się również wielką popularnością.

Ferie zimowe na stoku w Polsce i za granicą

Perła Wielkiej Brytanii potrafi zachwycić. Co zobaczyć w Londynie?Perła Wielkiej Brytanii potrafi zachwycić. Co zobaczyć w Londynie?Czytaj dalej

Urlop w okresie zimowym jest szczególnym czasem, który turyści spędzają na różne sposoby. Klimat naszego kraju w sercach wielu ludzi rozpalił miłość do sportów zimowych, która pielęgnowana jest nie tylko na stokach w kraju, jak i poza jego granicami. W Polsce szczególną popularnością cieszą się tereny w Białce Tatrzańskiej, Zieleńcu czy kultowy ośrodek w Szczyrku.

Nie brakuje również kuszących terenów za granicą. Fani narciarstwa z pewnością docenią też urlop w górskiej Szwajcarii. Szczególnie lubiany przez fanów zimowego szaleństwa jest Zermatt leżący u stóp Matterhornu w Alpach. Nie mniejszy zachwyt wzbudza również kurort leżący u podnóża Mont Blanc w Chamonix we Francji czy narciarski Cortina d’Ampezzo we Włoszech. Jednak nie samymi sportami zimowymi żyją turyści i podróżnicy.

Gdzie jechać na egzotyczny urlop zimowy?

Nie brakuje jednak osób poszukujących ucieczki przed ujemnymi temperaturami. Ferie zimowe kuszą również egzotycznymi lokalizacjami, w których cały rok trwa gorące lato. Tu największą popularnością cieszą się niezmiennie od lat Wyspy Kanaryjskie oraz Egipt. Kurorty przygotowane są prawdziwe tłumy, a wykupienie opcji all inclusive w takich miejscach gwarantuje niezapomniane wrażenia.

Kuszące są też miejsca o wiele odleglejsze, choć nie mniej atrakcyjne. Polacy urlop zimowy spędzać lubią również na Wyspach Zielonego Przylądka czy w głębi Afryki. Szczególnie polecana jest Kenia, której główną atrakcją jest niezwykłe safari, czy Gambia kusząca licznymi rezerwatami przyrody i zachwycającą bliskością natury.

Następny artykuł