Urlop 2021. Kiedy długie weekendy?Wikipedia.org/ Korzoneczek (CC BY 3.0)

Wystarczy kilka dni urlopu, by cieszyć się długimi weekendami. Podpowiadamy, kiedy wziąć wolne

Urlop to najbardziej wyczekiwany czas przez wszystkich pracujących. To moment kiedy można zregenerować siły, a także odwiedzić ciekawe miejsca turystyczne. Dobrą okazją są też długie weekendy, które warto wcześniej zaplanować. Kiedy będą długie weekendy w 2021 roku?

Urlop można zaplanować na sezon wakacyjne, ale nie tylko. Dobrą okazją do wypoczynku i wybrania się w ciekawą podróż są także długie weekendy. W ciągu roku jest ich kilka. Na jakie dni przypadają w przyszłym roku?

Znaleźli porzuconą na drodze kobietę. Sprawdzili jej dokumenty i zamarli, zagraniczny kraj w żałobieZnaleźli porzuconą na drodze kobietę. Sprawdzili jej dokumenty i zamarli, zagraniczny kraj w żałobieCzytaj dalej

Urlop 2021. Kiedy będą długie weekendy?

Pierwszą okazją jest oczywiście Nowy Rok. W przyszłym roku przypada on na piątek, a więc później są jeszcze dwa dni weekendu. Dobrą opcją będzie też wzięcie wolnego poniedziałku i wtorku po Nowym Roku, ponieważ w środę jest Święto Trzech Króli. Warto skorzystać z tej opcji i połączyć pożegnanie 2020 roku z krótkim urlopem.

Następną okazją do wykorzystania będzie Wielkanoc. Będzie wtedy tak zwany długi tydzień kwietniowy, który potrwa od 3 do 5 kwietnia. Jeżeli zdecydujemy się na dwa dni urlopu 1 i 2 kwietnia, wtedy można mieć 5 dni na wypoczynek i podróże. Z mniej tradycyjnych dat warto korzystać, ponieważ w tym roku w weekend majowy nie będzie można zrobić wiele. 1 maja przypada na sobotę, a więc dodatkowo wolny będzie jedynie poniedziałek. Trzy dni to mało, ale również da się ten czas ciekawie zaplanować.

Dzisiaj grzeje: 1. Media informują, Dorota Gardias ma koronawirusa, jej stan jest poważny. Zwiedziła całą Polskę, do zakażenia doszło w najmniej spodziewanym miejscu
2. Widzowie programu "Rolnik szuka żony" oburzeni wyczynami uczestnika. Posypała się krytyka, TVP interweniuje
3. Już nie ma odwrotu. Rząd wydał dziś rozporządzenie, ogromny cios dla turystyki

W 2021 roku Boże Ciało będzie 3 czerwca. Jak zwykle będzie to czwartek, a więc wzięcie wolnego piątku pozwoli na 4 dni wypoczynku. Jesienią okazją do urlopu będzie Święto Wszystkich Świętych, które odbędzie się w poniedziałek. Łącznie z weekendem daje to trzy dni na realizację planów. Niekorzystnie przypada Boże Narodzenie. W przyszłym roku 25 i 26 grudnia to sobota i niedziela. Możliwe jednak, że w wielu firmach pracownicy dostaną wolną wigilię.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromny husky niechcący uderzył dziecko łapą w twarz. Już po sekundzie zareagował w niesamowity sposób
  2. Prowadzi "Jeden z dziesięciu" od lat, jednak niewielu zna jego prawdziwą twarz. Ujawniamy kim naprawdę jest Tadeusz Sznuk
  3. Jackowski przekazał najnowszą wizję, część widzów zamarła. Chodzi o Polaków za granicą
  4. PKP właśnie ogłosiło. Pasażerowie łapią się za głowy
  5. Policja pilnie prosi o pomoc, ujawniła nagranie z monitoringu. Całe Tatry drżą z obaw
  6. Wróciła do domu pod wpływem. Jej golden retriever zareagował, kamery wszystko nagrały

Onet

Następny artykuł