urlop dopłaty do wypoczynku letniegoScreen/TVP Info

Polacy nie dostaną pieniędzy na wakacje, jeśli nie zostanie spełniony jeden warunek. Piontkowski zabrał głos

Urlop w czasie pandemii jest wyjątkowo skomplikowaną sprawą. Zarówno dorośli jak i dzieci czekają na wyjazdy, informacje rządu nie są jednak optymistyczne. Piontkowski zabrał głos ws. uruchomienia środków na wypoczynek letni.

Urlop wakacyjny marzy się już wielu Polakom. Ostatnie tygodnie tysiące z nas spędziło w domach, niemalże zupełnie bez wychodzenia na zewnątrz. W obliczu zbliżających się wakacji każdy chciałby nieco odsapnąć, wyjechać na wakacje i się zrelaksować. Dzieci czekają na kolonie oraz obozy letnie, nie wiadomo jednak, czy dojdą one ostatecznie do skutku. Dodatkowo Dariusz Piontkowski zabrał głos ws. uruchomienia środków na letni wypoczynek.

Spadł deszcz, a reakcja zwierząt była niewiarygodna. Leśnicy wszystko nagraliSpadł deszcz, a reakcja zwierząt była niewiarygodna. Leśnicy wszystko nagraliCzytaj dalej

Urlop Polaków od znakiem zapytania

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski, został zapytany o kwestie kolonii oraz obozów dla dzieci i młodzieży. Są one niezwykle popularne w naszym kraju, a wg. Polskiej Izby turystyki setki tysięcy rodziców ma już zarezerwowane takie wyjazdy dla swoich pociech.

Łukasz Szumowski niestety nie mógł na ten moment określić, czy takie formy wakacji będą dozwolone w dobie pandemii. Stwierdził, że zależy to od rozwoju sytuacji, a po zakończeniu wypowiedzi głos zabrał Dariusz Piontkowski. Zadeklarował jasne stanowisko ws. uruchomienia środków na wypoczynek letni. Okazuje się, że Polacy mogą nie dostać dodatkowych pieniędzy na wyjazdy, jeśli nie zostanie spełniony jeden warunek - ministerstwo zdrowia i główny inspektor sanitarny muszą wyrazić jednoznaczną opinię, że takie wakacje będą bezpieczne.

Dzisiaj grzeje: 1. Czeka nas nie tylko druga fala pandemii. Ekspert WHO nie pozostawia złudzeń, jeśli nie zostanie spełniony jeden warunek
2. Biedronka ujawniła listę płac. Zarobki w sieciówce robią wrażenie, aż trudno uwierzyć

- Ministerstwo edukacji oczywiście nie uruchomi środków na wypoczynek letni, dopóki nie będziemy mieli jednoznacznego wskazania ze strony ministra zdrowia i głównego inspektora sanitarnego, że taki wypoczynek będzie bezpieczny. Przypomnę, że dopiero od 4 maja rusza możliwość skorzystania z hoteli, miejsc noclegowych, czyli wypoczynku indywidualnego, zobaczymy jaki będzie tego skutek. Przy wypoczynku indywidualnym dużo łatwiej zachować te wymogi sanitarne, a przy wypoczynku zbiorowym jest to dużo trudniejsze - wyjaśnił minister edukacji, Dariusz Piontkowski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramatyczne poszukiwania trwały wiele dni. Niestety, porażająca prawda wyszła na jaw, ciężko powstrzymać łzy
  2. Nikt nie dawał mu żadnych szans. Teraz nie wierzą własnym oczom
  3. W momencie największej liczby zgonów życie w europejskim kraju wygląda tak samo. Bary, galerie i sklepy działają normalnie
  4. Szkoły zostają zamknięte, wiadomo kiedy dzieci wrócą do szkół. Rząd we Włoszech podjął decyzję
  5. Wakacje 2020 będą inne niż wszystkie inne. Eksperci zdradzili, jak będą wyglądały, aż trudno uwierzyć
  6. Media obiegły tragiczne wiadomości. Miał miliony fanów, przegrał ze straszną chorobą

Źródło: Gazeta Prawna

Następny artykuł