urlop w kurorcie jest niebezpiecznyFot. wikimedia.commons/ Kapitel/ Public Domain CC0

Gorzkie słowa o Rewalu i urlopach wakacyjnych. Ekspert ma złe wiadomości

Urlop w tym roku trzeba dobrze zaplanować. Eksperci wypowiedzieli się na temat wczasów w nadmorskich kurortach. Sytuacja w Rewalu to dopiero początek, a pojawienie się podobnych jest tylko kwestią czasu.

Urlop nad polskim morzem wybrało już wielu z nas. Choć pogoda nigdy nie jest pewna, wielu turystów zrezygnowało z zagranicznych wyjazdów, ponieważ w kraju czują się bezpieczniej. Ekspert od chorób zakaźnych ma dla nas złe wiadomości. Kurorty i plaże, na których przebywa zbyt wiele osób, przyczynią się do łatwiejszego przenoszenia koronawirusa.

Pierwsi ogłosili wygraną z koronawirusem, nagle przywracają obostrzenia. Porażające doniesieniaPierwsi ogłosili wygraną z koronawirusem, nagle przywracają obostrzenia. Porażające doniesieniaCzytaj dalej

Urlop w hotelu to duże ryzyko

- Wakacyjne kurorty będą ogniskami zakażeń koronawirusem - powiedział z przekonaniem dr Paweł Grzesiowski, pediatra i ekspert profilaktyki zakażeń ze Szkoły Zdrowia Publicznego CMKP w rozmowie z dziennikarzami Newsroom WP.

- Już doniesienia na temat ośrodka w Rewalu, za chwilę mogą pojawić się inne miejsca - nawiązał też do wydarzeń w Rewalu.

W jednym z ośrodków wypoczynkowych doszło do transmisji koronawirusa pomiędzy wczasowiczami. Zaczęło się w poniedziałek od złego samopoczucia u starszego małżeństwa, które zostało poddane testom. We wtorek przyszły wyniki i okazało się, że chorują na Covid-19. Wszyscy turyści przebywający w ośrodku, a także część pracowników zostali objęci kwarantanną. W czwartek pojawiły się wyniki testów tych wszystkich osób i było wiadomo, że zaraziło się 4 turystów.

Zaraża się kilka osób naraz

- Ten wirus tak właśnie działa. Nie pojedyncza osoba, tylko kilka, kilkanaście osób. Jeśli jest grupa kilkunastoosobowa to zarazi się wśród tych osób na przykład 5-6. I my to będziemy widzieli jako tak zwane ognisko epidemiczne - mówił dr Grzesiowski w rozmowie z Wirtualną Polską.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda podpisał, a zmiany nie będzie. Część wakacji może być męczarnią
2. Dobra zmiana dla wielu polskich kierowców. Uprzykrzający życie przepis będzie mniej doskwierał

Lekarz oprócz kurortów wskazał także wesela, na które zjeżdżają ludzie z różnych stron. Wszędzie, gdzie dochodzi do kontaktu dużej grupy ludzi, występuje wysokie ryzyko zakażenia. Obracając się w różnych środowiskach, jesteśmy bardziej narażeni na infekcję. Co ciekawe, turyści nie zrezygnowali z przyjazdu do Rewala, ani nawet do hotelu, w którym pojawiły się przypadki koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Adam Małysz w końcu przerwał milczenie. Ujawnił przed tysiącami fanów, jak się czuje, współczujemy
  2. "Wiadomości TVP bez skrupułów zmanipulowały jej wypowiedź. Zadziwiające sceny na antenie, jest mocna odpowiedź
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pitbull rzucił się na dziecko. Kamery nagrały wszystko, chłopiec nie miał szans sam się uwolnić

Źródło: O2

Następny artykuł