urlop biura podróżyFot. Pixabay.com/tpsdave/zdjęcie poglądowe

Świetna wiadomość dla turystów, biura turystyczne mogą się bać. Zaoszczędzimy sporo pieniędzy

Urlop wakacyjny w tym roku zapowiada się wyjątkowo korzystnie dla turystów. Zaoszczędzimy ogromne pieniądze, a biura turystyczne mają powód do niepokoju.

Urlop wakacyjny zbliża się wielkimi krokami i warto pomyśleć nad tym, gdzie chcielibyśmy go spędzić. Kuszących jest wiele kierunków, jednak jeszcze do niedawna zdecydowanie odstraszające były ceny. Teraz może się to wyjątkowo zmienić, a wszystko za sprawą szalejącego koronawirusa. Okazuje się, że ma on wpływ nie tylko na zdrowie, ale również na branżę turystyczną. Ceny wycieczek zorganizowanych lecą w dół, co stwarza doskonałą szansę na wyjazd dla turystów.

Koronawirus w dwóch krajach, które Polacy uwielbiają odwiedzać. Pierwszy przypadek na BałkanachKoronawirus w dwóch krajach, które Polacy uwielbiają odwiedzać. Pierwszy przypadek na BałkanachCzytaj dalej

Urlop w atrakcyjnej cenie

Jak określa Puls Biznesu, ceny ofert last minute w różne części świata mogą być wyjątkowo tanie, o ile utrzyma się tendencja spadkowa wywołana koronawirusem. Początkowo biura były przekonane, że rok ten będzie prawdziwym sukcesem. Puls Binesu pisał, że "średnie ceny wyjazdów, które odbędą się na początku sierpnia 2020 r., były o ponad 200 zł wyższe niż rok temu". Kryzysowa sytuacja jednak wprowadziła ogromne zawirowania.

Zgodnie z ustaleniami Pulsu Biznesu, ostatnie tygodnie przyniosły znaczne obniżenie cen w wycieczkach po całym świecie. Różnica zmniejszyła się średnio aż o 44 zł, a w przypadku Turcji jest wręcz o 3 zł niższa, niż w ubiegłym roku. Oznacza to oszczędności dla turystów, którzy wybierają się na wakacje.

Dzisiaj grzeje: 1. Polka wracająca z Włoch powiedziała wszystko. Wyjawiła prawdę o kontroli na polskich lotniskach
2. Wystarczy jeden telefon, aby wymigać się od kary z urzędu. Może dzwonić twój znajomy

Spadają również notowania giełdowe biur podróży, co pokazuje, jak duża jest skala zjawiska. Z czasem zauważalne mogą być również skutki epidemii we Włoszech.

Dzisiaj grzeje: 1. Polka wracająca z Włoch powiedziała wszystko. Wyjawiła prawdę o kontroli na polskich lotniskach
2. Wystarczy jeden telefon, aby wymigać się od kary z urzędu. Może dzwonić twój znajomy

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł