Odpoczynek w tym kraju jeszcze w 2020 r.fot. pixabay.com/MichaelGaida

Minister o otwieraniu granic Polski. Wyjawił kolejny kraj, wielu będzie zachwyconych

Odpoczynek dla Polaków w dobie pandemii to temat równie kontrowersyjny, jak sam koronawirus. Na szczęście, członek rządu daje nadzieję na wakacje w pewnym państwie.

Odpoczynek w tym roku stoi pod coraz większym znakiem zapytania. Pandemia koronawirusa paraliżuje całą Europę i zaledwie garstka państw w ogóle podejmuje temat otwierania granic. Jednakże wiceminister rozwoju rzuca nowe światło na sprawę wyjazdów zagranicznych. Chodzi przede wszystkim o jeden konkretny kraj.

Od czerwca nowy plan znoszenia obostrzeń w Polsce. Będą 3 fazy, wiceminister potwierdziłOd czerwca nowy plan znoszenia obostrzeń w Polsce. Będą 3 fazy, wiceminister potwierdziłCzytaj dalej

Odpoczynek w kraju coraz bezpieczniejszy

W rozmowie z portalem Polsat News Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju poruszył wiele kwestii istotnych z perspektywy polskiego turysty. Polityk zaznaczył, że tegoroczny odpoczynek niekoniecznie musi wiązać się z pobytem w domu. Okazuje się, że turystyka krajowa ma się całkiem dobrze i wkrótce Polacy oficjalnie ruszą na zwiedzanie najbliższych okolic. Co jednak z wyjazdami zagranicznymi? Tutaj wiceminister też daje światełko nadziei.

- Wszelkie plany są obarczone ryzykiem ze względu na sytuację epidemiczną, ale jestem dobrej myśli. Dziś turystyka krajowa i zwiedzanie Polski wydaje się być realnym scenariuszem. Jeśli chodzi o zamykanie i otwieranie granic, to nie chciałbym nic przesądzać, bo zależy to od wielu zmiennych, które są dynamiczne – wyjaśniał.

Odpoczynek za granicą jeszcze w tym roku

W rozmowie padła też przełomowa deklaracja. Wiceminister zaznaczył, że rozmawiał już z przedstawicielem kraju, który wkrótce otworzy swoje granice na turystów. Całkiem możliwe, że w połowie lata Polacy będą mogli zorganizować sobie odpoczynek na Kaukazie. Za trochę ponad miesiąc, 1 lipca swoje granice otworzy Gruzja. Gut-Mostowy rozmawiał z ambasadorem kraju, Ilią Darchiashvilim. Dyskutowano m.in. o wzajemnym otwarciu się na turystów.

Dzisiaj grzeje: 1. Otworzą kolejne obiekty w Polsce. Znamy termin
2. Szybciej dotrzemy nad morze i w góry. Znany jest już termin ukończenia drogi S7 łączącej południe z północą kraju

- W najbliższym czasie pojawi się prośba skierowana w stronę Polski, by w ramach umów bilateralnych otworzyć ruch graniczny między naszymi krajami. Myślę, że to dobry i realny scenariusz dla tych krajów, w których współczynnik zachorowań na Covid-19 jest niski. Oczywiście trzeba stworzyć odpowiedni reżim sanitarny, ale ten tok myślenia wydaje się nam słuszny. Będziemy rozważać umowy bilateralne z sąsiednimi krajami, oczywiście analizując je pod kątem bezpieczeństwa – zaznaczał wiceminister.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dziś Agnieszka Chylińska obchodzi 44. urodziny. Niebywałe, jak się zmieniała na przestrzeni lat
  2. Wasz kot Wam przeszkadza w pracy zdalnej? Mamy zaskakujące rozwiązanie, mruczki będą zachwycone
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Anna Lewandowska zdradziła swój kulinarny sekret. Przepis na pyszne śniadanie, w którym zakocha się każda Polka

Źródło: Polsat News

Następny artykuł