urlop w Polsce zmianyFot. Pixabay.com/fsHH

Możliwe wielkie zmiany w urlopach. Polacy mają powód do złości

Urlop jest jedną z najprzyjemniejszych chwil w ciągu roku. Wszyscy czekają na niego z utęsknieniem, wszystko jednak wskazuje na to, że przez zmiany wielu Polaków będzie wściekłych.

Urlop w tym roku może być szczególny pod wieloma względami. Podróże będą ograniczone przez liczne zakazy oraz obostrzenia, nie to jednak może być największym problemem. W tarczy antykryzysowej 4.0 pojawił się zapis, który bez wątpienia rozzłości wielu Polaków. Projekt zmian zakłada rozwiązanie, które może zniszczyć wakacje wielu osób.

Jeden z najgorszych dni od początku kryzysu. Polacy znów mają się czego obawiaćJeden z najgorszych dni od początku kryzysu. Polacy znów mają się czego obawiaćCzytaj dalej

Jak będzie wyglądał urlop 2020?

Jak podaje Dziennik Bałtycki, projekt tarczy antykryzysowej 4,0 zakłada szereg zmian, wśród których jest jeden, szczególnie nieciekawie brzmiący dla pracowników. Widnieje w nim rozwiązanie, zgodnie z którym pracodawca będzie mógł samodzielnie podjąć decyzję ws. terminu zaległego urlopu osoby zatrudnionej, bez jej zgody. Przypomnijmy, że termin odebrania zeszłorocznego urlopu kończy się 30 września.

Zgodnie z wyjaśnieniami Ministerstwa Rozwoju, nowe rozwiązanie ma pomóc firmom w okresie wakacyjnym, gdy pracownicy usiłują wykorzystywać zaległe urlopy. Nowy zapis ma sprawić, że nie przysporzy to ewentualnych problemów właścicielom firm.

Dzisiaj grzeje: 1. Straty są gigantyczne, wielu poszkodowanych. Dramatyczne doniesienia ze świata
2. Ile zarobił Kazik dzięki aferze wokół jego piosenki? Kwota jest niewyobrażalna

Zgodnie z materiałem na stronie Biznesinfo.pl, ewentualne zmiany mają obowiązywać wyłącznie w czasie pandemii koronawirusa. Nie wiadomo jednak, jak długo ona potrwa, a okres wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Nowy zapis może więc w ten sposób zdecydowanie zniweczyć urlopowe plany pracowników.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd nagle znosi kolejny uciążliwy zakaz. Wiele osób odetchnie z ulgą
  2. Wasz kot Wam przeszkadza w pracy zdalnej? Mamy zaskakujące rozwiązanie, mruczki będą zachwycone
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Radosław Majdan został oskarżony o ukrywanie pedofila. Byłego męża broni Doda. Wyznała jednak jego sekret

Źródło: Dziennik Bałtycki

Następny artykuł