Urlop i praca zdalna doczekały się nowych regulacji w Tarczy antykryzysowej 4.0Fot. Unsplash.com/Annie Spratt

Zmiany dotyczące urlopów i pracy zdalnej. Tarcza 4.0 nie spodoba się większości Polaków

Urlop na nowych zasadach z powodu tarczy 4.0? Zmianie ulegną także zasady pracy zdalnej. Polakom nie spodobają się nowe pomysły polityków.

Urlop i praca zdalna - te kwestie mogą ulec zmianie z powodu tarczy kryzysowej 4.0. Narzuca ona nowe zasady, które mają nie spodobać się polskim pracownikom. Na czym one polegają?

Szumowski ostrzega, ponowne zamknięcie usług nie jest wykluczone. Zła wiadomość dla turystówSzumowski ostrzega, ponowne zamknięcie usług nie jest wykluczone. Zła wiadomość dla turystówCzytaj dalej

Urlop zaległy

Według nowych zasad, zaległe urlopy nie musiałyby być wykorzystane do 30 września. Uniemożliwi to wysłanie pracownika na przymusowy urlop, a pracownicy będą mogli go wykorzystać w wybranym terminie. Pomoże to również w uniknięciu sytuacji, w której duża ilość pracowników udaje się na odpoczynek w tym samym czasie. Może to także oznaczać, że niektórzy pracownicy nie będą mogli wykorzystać swoich urlopów latem, a dopiero jesienią.

Praca zdalna - nowe zasady

Zapowiadane są też nowe zasady pracy zdalnej. Mają one jednak pomóc pracodawcom, a nie pracownikom. Wyeliminowane mają być niektóre nadużycia. Osoby, które nie są zdolne (np. nie posiadają odpowiedniego sprzętu) do pracy w domu, nie będą mogły mieć statusu pracownika zdalnego. Również wszyscy pracownicy zdalni mają być trakowani w ten sam sposób. Ma to uniknąć faworyzowania w ułatwieniu pracy. Często osoby na wyższych stanowiskach dostają sprzęt w pierwszej kolejności.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejny zakaz zniesiony jeszcze przed wakacjami? Minister Szumowski zabrał głos
2. Ministerstwo zajęło nowe stanowisko w sprawie zakazu handlu w niedzielę. Spore zaskoczenie

Uregulowania mają być jednak powierzchowne i przystosowane do okresu epidemii koronawirusa. Przewiduje się, że praca w domu stanie się nowym trendem. Pracodawcy zauważają, że nie ma potrzeby zatrudniania wszystkich w trybie stacjonarnym.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilne ostrzeżenie dla klientów Orange i Play. Pod żadnym pozorem nie wolno otwierać konkretnej wiadomości
  2. Zamontował kamerę w domu, aby zobaczyć, co robi golden retriever. Gdy obejrzał nagranie, odebrało mu mowę
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Wielka radość w rodzinie Mariusza Pudzianowskiego. "Już za chwilę będzie nas więcej" (FOTO)

Źródło: Bezprawnik.pl

Następny artykuł