Urlop w Polsce popularną opcją w tym rokuPixabay.com/ suesun

Sprawdzili ceny noclegów w Polsce na wakacje. Wielkie zaskoczenie dla turystów

Urlop w tym roku najlepiej spędzić w Polsce - apelują rządzący. Powód to pandemia koronawirusa. Zainteresowanie wypoczynkiem w Polsce wzrosło. Jak wyglądają ceny?

Urlop w Polsce to popularna opcja na lato 2020 roku. Władze polecają tego typu wakacje z racji panującej na świecie pandemii SARS-CoV-2. Ma to też wspomóc polską turystykę, która znajduje się w kryzysie w związku z koronwirusem. Polacy okazali zainteresowanie wypoczynkiem w Polsce i liczba rezerwacji w polskich noclegowniach znacznie wzrosła. Czy kryzys i duże zainteresowanie mają wpływ na ceny?

Nowe epicentrum epidemii, 300 tysięcy zakażonych, liczba zmarłych przytłacza. WHO potwierdziłoNowe epicentrum epidemii, 300 tysięcy zakażonych, liczba zmarłych przytłacza. WHO potwierdziłoCzytaj dalej

Urlop w 2020 roku - jakie ceny?

Pomimo strat, ceny nie są duże wyższe niż rok temu. Szczegółową analizę przeprowadził serwis Nocowanie.pl. Wynika z niego, że średnio trzeba zapłacić 50 złotych od osoby za nocleg. Ceny zrosły głównie w kurortach nadmorskich. Najdrożej jest w popularnych kurortach w Międzyzdrojach, gdzie zapłacić przeciętnie 60 złotych za noc. Jak czytamy w raporcie, nieco taniej jest w Sopocie. Najniższe ceny nad morzem można znaleźć natomiast w Kołobrzegu czy Władysławowie.

Jak podaje Nocowanie.pl, lepiej sprawa wygląda na południu Polski. Serwis podaje, że noc kosztuje tam niecałe 50 złotych. Za 40 złotych można przenocować na przykład w Murzasichle. 45 złotych trzeba zapłacić nad Jeziorem Solińskim, a nocleg w Zakopanem wyniesie 50 złotych. W górach wg. analizy portalu najdrożej jest w Szczyrku, gdzie trzeba będzie zapłacić średnio 57 złotych.

Najpopularniejsze kierunki

Podobnie jak co roku, największym zainteresowaniem cieszy się wypoczynek nad morzem i w górach. Turyści wybierają jednak też inne kierunki. Rezerwowane są noclegi także na Kaszubach, Warmii i Podlasiu.

Dzisiaj grzeje: 1. Otworzą kolejne obiekty w Polsce. Znamy termin
2. Czarne owce używanych samochodów. Najgorsze auta, po których zakupie zaraz będziesz musiał odwiedzić serwis

- Zainteresowanie noclegami w Polsce jest teraz większe niż przed ogłoszeniem pandemii, a gdy bon turystyczny 1000+ zostanie oficjalnie zatwierdzony, popyt na usługi noclegowe wystrzeli jeszcze bardziej - komentuje Kamila Miciuła z portalu Nocowania.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ognisko koronawirusa w kościele. 40 osób zakażonych po nabożeństwie
  2. Na widok jednej rzeczy pies zaczął się dziwnie zachowywać. Właściciel wszystko nagrał
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Smutna wiadomość z samego rana. Znany piłkarz nie żyje. Zginął w tragicznym wypadku, miał tylko 45 lat

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł