urlop relaksFot. Flickr.com/Territory Expeditions

Chcesz uciec od hałasu i cywilizacji? Istnieje miejsce idealne, lepszego już nie da się znaleźć

Urlop w miejscu z daleka od cywilizacji? To nie musi być marzenie i wcale nie tak trudno to zrealizować. Istnieje prawdziwy raj, w którym można wypocząć w ciszy i spokoju.

Urlop zdarza się na tyle rzadko, że każda osoba pracująca zawodowo ma wobec niego niezwykle poważne plany. Każdy chce wypocząć, jednocześnie zwiedzając niesamowite miejsca, podróżując czy poznając obce kultury. Wymagania są liczne, dla wielu turystów jednak priorytetem jest oderwanie się od codzienności, ucieczka od zgiełku wielkich miast i delektowanie się ciszą, spokojem oraz pięknymi widokami.

Zakaz latania do końca życia dla pilota. Wszystko przez czyn, którego się dopuścił na pokładzie z pasażerkąZakaz latania do końca życia dla pilota. Wszystko przez czyn, którego się dopuścił na pokładzie z pasażerkąCzytaj dalej

Powszechne jest myślenie, że w dobie rozwoju cywilizacji nie ma miejsc, które mogą służyć za ucieczkę od wszystkiego. Na szczęście nie jest to prawda, a urlop w takich destynacjach jest po prostu magiczny. Jeśli zależy ci na spokoju, powinieneś przemyśleć wizytę w rajskim parku narodowym Kakadu.

Urlop w tym miejscu to prawdziwe spełnienie marzeń

Park narodowy Kakadu znajduje się na północy Australii i jest Mekką wszystkich turystów, którzy chcą uciec jak najdalej od cywilizacji. Przyjeżdżają tam ludzie z całego świata, by nabrać sił, odpocząć i zrelaksować się w niesamowitych okolicznościach przyrody. Park utworzony został stosunkowo niedawno, bo w 1981 roku, lecz od razu dostrzeżono jego gigantyczny potencjał.

Jeszcze w tym samym roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a jego teren był już dwukrotnie rozszerzany. Obecnie zajmuje powierzchnię blisko 20 tys. kilometrów kwadratowych. Na tak gigantycznej przestrzeni pełnej skalistych krajobrazów oraz niewielkich lasów palmowych, bez wątpienia każdy podróżnik odnajdzie miejsce, w którym będzie mógł pozbierać myśli i nabierze sił na nowo.

Tych miejsc nie możesz przegapić

Oczywiście odwiedzając to miejsce nie trzeba liczyć jedynie na siedzenie na skale i oglądanie krajobrazów (choć bez wątpienia to również jest wyjątkowo przyjemne i relaksujące). Znaleźć tam można setki gatunków wyjątkowych ssaków, gadów oraz płazów, często unikatowych dla tego regionu, a ich uchwycenie w obiektywie może być doskonałym zajęciem dla zapalonych fotografów. Na terenie parku mieszka również aborygeńskie plemię Gagudju, którzy chętnie podejmują pracę lokalnego przewodnika.

Będąc na miejscu, nie można przegapić też najbardziej charakterystycznych dla tego regionu obiektów. Urlop będzie niepełny, jeśli nie popływa się w zatoczce przy wodospadzie Maguka, nie zobaczy Twin Falls czy Nourlangie Rock.

urlop relaks

urlop relaks

Screen/Wikipedia.org/Tourism NT

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zakaz latania do końca życia dla pilota. Wszystko przez czyn, którego się dopuścił na pokładzie z pasażerką
  2. Wizzair wprowadza kolejną, płatną usługę. Wielu pasażerów może być bardzo zdziwionych
  3. Niewielu wie, że w ogóle istnieją. Chińskie Hawaje są niezwykłe, przyciągają cudownymi widokami i złotymi plażami
  4. Chwile grozy w samolocie. Kłęby dymu i krzyki kapitana: "Ewakuujcie się!"
  5. Nawet 30 tysięcy euro kary dla turystów z nadwagą. Grecja wprowadza nowe przepisy
  6. Tragiczne wiadomości z Francji. Jedna osoba nie żyje, są ranni, sytuacja pogodowa wciąż jest fatalna

Źródło: National Geographic

Następny artykuł