urlop gdzie nie jechaćFot. Pixabay.com/Robfoto

Polacy ruszą nad morze? Pilne ostrzeżenia eksperta, wielu się boleśnie rozczaruje

Urlop w 2020 roku może być wyjątkowo ryzykowny. Polski ekspert zabrał głos i powiedział, gdzie wczasy powinniśmy sobie raczej odpuścić. Wielu turystów bardzo się rozczaruje.

Urlop w letnich miesiącach może być tym razem zupełnie inny niż do tej pory. W dobie pandemii zarówno turystyka krajowa, jak i zagraniczna, stoją pod dużym znakiem zapytania. W połowie maja wciąż większość europejskich krajów ma zamknięte granice i nie wiadomo, w jakim stopniu się to zmieni w najbliższych miesiącach. Rząd zachęca Polaków do wyjazdów krajowych, tymczasem ekspert ostrzega przed jednym, niezwykle popularnym miejscem.

Szumowski o ściąganiu maseczek w Polsce. Dobitne słowaSzumowski o ściąganiu maseczek w Polsce. Dobitne słowaCzytaj dalej

Urlop w Polsce może być niebezpieczny?

Podczas tegorocznych wakacji bez wątpienia wiele osób wybierze się nad polskie morze. Lokalni przedsiębiorcy już się przygotowują, mniej optymistyczne są jednak w tej kwestii władze.

- Nie mamy ani rozbudowanej straży miejskiej, ani policji, ani sztabu epidemiologów - tłumaczy zmartwiony rzecznik Mielna, cytowany przez Wirtualną Polskę.

Niestety jego zdanie popierają również eksperci. Dr Tomasz Ozorowski, epidemiolog, ostrzega przed miejscami, które będą szczególnie zatłoczone, np. plażami.

- Naszym jedynym bezpiecznikiem, przez którego nie doszło do masowych zakażeń, było rozdzielenie społeczeństwa. Nie wprowadziliśmy innych bezpieczników jak na przykład Niemcy, którzy masowo testują społeczeństwo. I ten jeden jedyny bezpiecznik w tej chwili wyłączyliśmy - tłumaczy.

Jak czytamy na WP, nawet założenie maseczek na plażach nie uchroni nas całkowicie.

- Maseczki nie są najważniejszą rzeczą, brak dystansu to będzie problem. Wiemy, że ogromna część zakażeń przebiega bezobjawowo. Siadamy w tłumie ludzi, część przyniesie wirusa do domu, zakazi swoich rodziców, dla których to będzie dramat - opisuje Ozorowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Pierwszy kraj w Europie ogłosił koniec epidemii. Ogromne zaskoczenie
2. Sejm podjął decyzję. Zostanie wprowadzony nowy podatek, a to jeszcze nie wszystko

Ekspert podkreśla, że najważniejsze są teraz kwestie bezpieczeństwa. Jak sam mówi w rozmowie z WP, "wakacje są potrzebne, ale pamiętajmy, żeby zorganizować je bezpiecznie". Właśnie tym powinni kierować się Polacy podczas letnich urlopów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Komisja Europejska podjęła decyzję w sprawie otwierania granic
  2. Mężczyzna założył maskę od kostiumu. Sfinks zdębiał, jego reakcja bawi do łez
  3. Szumowski podał najnowszą wiadomość o wakacjach Polaków. Ogromne rozczarowanie
  4. Obostrzenie w Polsce przedłużone o kolejny miesiąc. Polacy będą wściekli
  5. Szpital zaatakowany, nie żyje 13 osób, również noworodki i pielęgniarki. Porażająca wiadomość ze świata
  6. Adam Małysz przekazał Polakom fatalną wiadomość. Czeka nas wielki problem, trzeba się przygotować

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł