urlopFot. instagram.com/tavaruaislandresort

Cudowne miejsca, idealne na Walentynki. Romantyczne chwile gwarantowane

Urlop spędzony z ukochaną osobą w miejscu, które jest romantyczne z natury, na długo zapadnie w pamięć. Walentynkowy prezent w postaci wycieczki do jednego z unikalnych miejsc będzie najlepszym wyborem dla podróżnika.

Urlop na chorwackiej wyspie Galesnjak w pewnością na długo zapada w pamięć. "Wyspa zakochanych" jest wyjątkowa — jej kształt przypomina serce. Położona w pobliżu Zadaru jest coraz chętniej odwiedzana przez turystów, nie tylko w Walentynki.Wyspa ma jedynie 0,132 km kw. powierzchni, ale widać ją z kosmosu.

Para dała się ponieść miłosnej fantazji w samolocie. Pasażer wszystko nagrał, był oburzonyPara dała się ponieść miłosnej fantazji w samolocie. Pasażer wszystko nagrał, był oburzonyCzytaj dalej

Po raz pierwszy zrobił jej zdjęcie japoński satelita ALOS, w marcu 2010 roku. Od tamtej pory coraz więcej osób chce ją zobaczyć na własne oczy i wybrać się na spacer dookoła serca.Maleńka wyspa była zamieszkiwana już 7 tysięcy lat temu. Świadczą o tym znaleziska archeologiczne oraz groby pierwszych mieszkańców.

W późniejszym okresie mieszkańcy uprawiali tam oliwki, które prawdopodobnie przywieźli Grecy. Niestety w tamtych czasach nie istniało jeszcze pojęcie serca w takim kształcie, jaki znamy dzisiaj, więc społeczność wyspy nie widziała w niej tego romantycznego akcentu. Galesnjak należy do prywatnego właściciela, jednak nikt tam nie mieszka. Chętni zobaczyć wyspę w kształcie serca muszą zapłacić za wejście, lecz to nikogo nie zniechęca. Możliwość zabrania ukochanej osoby w tak niezwykłe miejsce, skłania do kupienia wycieczki.

Urlop na rajskiej wyspie

Inna wyspa o podobnym kształcie jest otwarta dla wszystkich i zaprasza turystów do rajskiego hotelu. Tavarua należąca do Fidżi została odkryta i udostępniona światu w latach 80 XX wieku. Ma zaledwie 12 hektarów, lecz zmieścił się na niej hotel Tavarua Island Resort, będący bazą dla surferów.

Rafa koralowa wokół wyspy jest idealnym miejscem do surfowania. Pomimo organizowanych tam światowej klasy zawodów w tym sporcie, wyspa pozostaje na uboczu i nie jest oblegana przez turystów. Na zakochane pary czeka wiele atrakcji, typowych dla pięknych wysepek Oceanii. Można nurkować, wypływać w rejsy pomiędzy wyspami, łowić ryby i oczywiście wypoczywać na plaży. Hotel jest świetnie przygotowany i oferuje pełen pakiet usług pozwalających na relaks w cieniu palm.

urlop

Fot. instagram.com/ wanderingsoulph

urlop

Fot. instagram.com/tavaruaislandresort

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gratulacje spływają od fanów. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach mają powody do świętowania „W końcu”
  2. Pilna decyzja GIF. Z aptek zniknął ważny lek
  3. Tragiczna wiadomość, nie żyje wspaniały Polak. Uratował dziesiątki istnień, GOPR w żałobie
  4. Straszna wiadomość z zapory w Solinie. 20-latek nie żyje
  5. Huragan wyrzucił na brzeg potwora. Brytyjczycy już zaczęli nazywać go Nessie
  6. Ponad 20 osób nie żyje, jest wielu poszkodowanych. Tragiczny bilans zwiększa się z każdą godziną

Źródło: Radio Zet

Następny artykuł