Urlop w Polsce - ile trzeba będzie zapłacić?Wikipedia.org/ Korzoneczek (CC BY 3.0)

Ujawnili ceny za wakacje w Polsce. Wielu się pozytywnie zaskoczy, nie jest źle

Urlop w Polsce to najmodniejszy wybór w 2020 roku. Turyści najchętniej wybierają morze, ale to nie jedyna ciekawa oferta. Wciąż popularny jest wypoczynek nad jeziorem. Wiemy, ile trzeba zapłacić za nocleg.

Urlop najlepiej spędzić w Polsce. Pandemia koronawirusa przyczyniła się do mniejszego zainteresowania wakacjami zagranicznymi. Co prawda, niektóre państwa otworzą granice przed sezonem. Pisaliśmy o tym między innymi tutaj. Mimo to, większość Polaków ze względów bezpieczeństwa wybierze wakacje w kraju. Najpopularniejszym kierunkiem, jak zawsze, jest morze. Jednak to nie jedyny wybór. Wciąż popularny jest wypoczynek nad jeziorami. Wiemy, ile trzeba zapłacić za nocleg w takich miejscach.

Wiadomo, co dalej z dystansem społecznym. Kancelaria premiera zabiera głosWiadomo, co dalej z dystansem społecznym. Kancelaria premiera zabiera głosCzytaj dalej

Urlop nad jeziorem - ile zapłacimy?

Wybierać można spośród kwater, apartamentów i domków letniskowych. Koszt najtańszych kwater prywatnych to 35 zł za osobę. Tyle zapłacimy w Okunince. Niedużo drożej jest w Rajgrodzie. Tam trzeba zapłacić 40 złotych. Na wyjazd do Mrągowa trzeba przygotować minimum 50 złotych za noc. W przypadku kwater z wyżywieniem, cena może pójść w górę nawet do 90 złotych.

Najdroższym wyborem będzie apartament. W Gródku nad Dunajcem trzeba będzie zapłacić aż 800 złotych za wynajem dla sześciu osób. Zuzanna Maciejewska, ekspert z portalu Noclegowo.pl, poinformowała że najtańszy apartament znalazła w Giżycku. Kosztował on 200 złotych za nocleg dla sześciu turystów. Niedrogi apartament można znaleźć też w Ostródzie. Zapłacić trzeba 160 złotych za trzy osoby. Dla porównania, za podobne lokum w Mikołajkach trzeba zapłacić 250 złotych.

Domki letniskowe mogą być najwygodniejszą formą wypoczynku, a ich cena jest niższa niż koszt wynajmu apartamentu. Sześć osób może wynająć domek w Chodczu już za 200 złotych. W Rucianych Nidach musiałyby zapłacić 350 złotych. Dziesięcioosobowy domek w Jerutkach to koszt 440 złotych, a ośmioosobowy w Miłakowie kosztuje 490 złotych. Najdroższe są domki letniskowe z własnym dostępem do jeziora. W miejscowości Rogowo koszt takiego luksusu to 700 złotych. Domek pomieści 10 osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Premier Morawiecki podpisał przedłużenie zakazu w Polsce. Kolejne rozczarowanie
2. Bon turystyczny jak 500 plus. Rodziny mają powód do radości

- Na skutek obowiązujących zasad izolacji społecznej, Polacy chętniej szukają noclegów w miejscach, które zapewniają im dużą dozę prywatności - wytłumaczyła Kamila Miciuła, kierownik marketingu Nocowanie.pl. - To przede wszystkim domki letniskowe i apartamenty, gdzie można przebywać tylko w gronie bliskich. Ale zyskują również niewielkie pensjonaty, kwatery i pokoje oraz gospodarstwa agroturystyczne, które położone są na uboczu z dala od ludzi - dodała.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona Kamila Stocha pokazała makabryczne zdjęcie. Trudno na nie patrzeć dłużej niż 25 sekund
  2. Popularny aktor nie wytrzymał. Żąda od Kaczyńskiego przeprosin, dał mu dobę
  3. Żółty alert dla części Polski. IMGW alarmuje, może być niebezpiecznie
  4. Wyszli na plażę w Polsce. Zobaczyli scenę, w którą aż trudno uwierzyć [film]
  5. Druzgocące słowa Papieża Franciszka. Nie zostawił suchej nitki
  6. Jakie zwierzę widzisz na obrazku? W 2 minuty dowiesz się prawdy o sobie

Źródło: Dziennik.pl

Następny artykuł