Urlop w NeapoluPixabay.com/ stostank

Urlop w neapolitańskim klimacie. Wycieczka pod Wezuwiusz skrywa wiele tajemnic

Urlop we Włoszech to idealny pomysł. Kraj ma do zaoferowania wiele ciekawych miejsc. Jednym z nich jest Neapol, stolica południowego regionu o nazwie Kampania. Jedną z głównych atrakcji jest znajdujący się w okolicy wulkan Wezuwiusz. Spacer w to miejsce będzie niezwykłym doświadczeniem.

Urlop w Neapolu to nie tylko dobre jedzenie, wino, zabytki oraz włoskie uliczki. Warto poszukać też innych wrażeń. Jedną z nich jest wulkan Wezuwiusz, który szczególnie zachwyci zwolenników chodzenia po szlakach i krajobrazów górskich.

Urlop w Europie. Wezuwiusz zachwyca turystów

Wezuwiusz to wulkan, który nie wybuchł od 1944 roku. Wydaje się więc, że jest bezpieczny, tym bardziej, że od wieków nie wyrządził żadnych większych szkód. Najwięcej ich było po erupcji w 76 roku, kiedy to zniszczył Pompeje, Herkulanum i Stabie.

Dobrym miejscem na podziwianie wulkanu będą właśnie Pompeje. Warto się tam wybrać, aby zobaczyć miejsca które pokryła wulkaniczna lawa, grzebiąc budynki, ludzi i zwierzęta.

To kraina, która pokazuje historię ludzi, którzy żyli tam w I wieku naszej ery. Co więcej, na szczyt można wejść i nawet zajrzeć do jego krateru. To niesamowite doświadczenie.

Obrazy Turysci.pl"Bestia ze Wschodu" coraz bliżej Polski. Pierwsze zwiastuny już nad BałtykiemCzytaj dalej

Podróż należy dobrze zaplanować. Do parku narodowego najlepiej dojechać autobusem, który zatrzymuje się blisko wejścia na szczyt. Droga do krateru to około 20 minut spaceru.

Widok na wulkan

Widok na wulkan, fot. pixabay.com/ 445693

Po dotarciu na miejscu warto zrobić ciekawe zdjęcia oraz kupić pamiątki, które są dostępne w specjalnych punktach sprzedaży. Można zapłacić nawet kartą. Widok ze szczytu wulkanu jest niesamowity. Można zobaczyć choćby Zatokę Neapolitańską.

Prawdziwe włoskie miasto

Neapol, który leży u podnóży wulkanu, to miejsce, w którym można poczuć prawdziwy klimat Włoch. To trzecie włoskie miasto pod względem liczby ludności. Więcej jest jedynie w Rzymie i Mediolanie. To miejsce pełne zabytków.

Jedną z atrakcji jest Narodowe Muzeum Archeologiczne. Można tam zobaczyć kolekcje z czasów greckich czy rzymskich, jak też eksponaty egipskie z okresu starożytnego.

Nepol to także świetny wybór dla fanów piłki nożnej. Znajduje się tam stadion słynnego klubu FC Napoli, w którym kiedyś grał Diego Maradona.

Włochy to jeden z najatrakcyjniejszych miejsc w Europie. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. O innych atrakcjach w kraju na Półwyspie Apenińskim można przeczytać tutaj.

Spotkała Cię niecodzienna sytuacja na wycieczce? Prowadzisz hotel lub pensjonat i chcesz podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami lub historiami? A może chcesz skontaktować się z nami w innej sprawie związanej z turystyką? Zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres redakcja@turysci.pl

Neapol zachwyca turystów

Neapol zachwyca turystów, fot. pixabay.com/DUOTONE_

Artykuły polecane przez redakcję Turyści.pl:

Źródło: Onet

Następny artykuł