urlop plaże światfot. pixabay.com/sudeshkumar07

Miejsca uwielbiane przez turystów miejsca wkrótce znikną. Przykra wiadomość

Urlop przez wielu jest najbardziej wyczekiwanym czasem w ciągu roku. Są jednak miejsca do których możemy nie zdążyć pojechać, bo wkrótce mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.

Już wkrótce nasze plany na urlop mogą zacząć wyglądać zupełnie inaczej niż kiedyś. Wszystko za sprawą zmian klimatycznych, która mają wpływ nie tylko na wzrost temperatury, ale również na różnicę w kształtowaniu krajobrazu.

Poruszający wpis Martyny Wojciechowskiej. Pobicie, gwałt i niesamowita podróż kobietyPoruszający wpis Martyny Wojciechowskiej. Pobicie, gwałt i niesamowita podróż kobietyCzytaj dalej

Ostatnie chwile na urlop na plaży

Według naukowców do 2050 roku 15% plaż na świecie dotknie erozja, a do 2100 woda wedrze się w głąb lądów na 100 metrów. Oznacza to, że w ciągu 80 lat połowa plaż na świecie może zniknąć z powierzchni Ziemi. Stopień narażenia poszczególnych wybrzeży zależy od ich lokalizacji. W największym niebezpieczeństwie są plaże na wschodnim wybrzeżu obu Ameryk, w południowej Azji oraz w środkowej części Europy.

Warto dodać, że zanikanie plaż to problem który trwa już teraz, a nie zmartwienie na przyszłość.

Badania nad poziomem oceanów prowadzą naukowcy ze Wspólnego Centrum Badawczego przy Komisji Europejskiej oraz uniwersytetów w Hiszpanii, Portugalii i Holandii. Wzięli pod uwagę model wzrostu poziomu oceanów oraz ryzyko wystąpienia gwałtownych sztormów, a także naturalne procesy erozji i wpływ człowieka.

Naukowcy doszli do wniosku, że głównym powodem tak szybkiej erozji plaż są postępujące zmiany klimatyczne, a także wysoka emisja gazów cieplarnianych. Jest to więc sygnał dla nas wszystkich, żeby bardziej skupić się na problemach ekologicznych.

Dzisiaj grzeje: 1. Bilety na samolot za 34 złote. Tysiąc miejsc wyprzedanych w niecałą godzinę mimo kryzysu
2. Koniec 500 plus w 2021? Program się nie sprawdził, dalszych planów nie ma

Zniknięcie plaż będzie tragiczne w skutkach nie tylko dla turystyki, która jest ważnym źródłem dochodów dla wielu krajów, ale także dla miejscowej fauny i flory chronionej linią brzegową. Niektóre rejony, jak na przykład Miami czy Floryda decydują się na dowożenie piasku, żeby zachować obecną linię brzegową.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda serialu znanego z TVN i Polsatu została zastrzelona we własnym domu. Porażające nagranie w sieci
  2. Nie dał się oszukać w Biedronce. Zapłacił 10 złotych mniej za identyczne produkty
  3. Polscy turyści uciekali przerażeni przed wilkami w Parku Narodowym. Do akcji musiała wkroczyć policja
  4. Pasażerowie Ryanair mogą bać się katastrofy. Jest opcja rezygnacji, ale warunki rozwścieczą turystów
  5. Dziesiątki turystów nieświadomie próbują przewieźć zabronioną rzecz samolotem. Nawet nie wiedzą, że nie wolno
  6. Hitowy transfer lidera reprezentacji Polski. Nasz zawodnik dołączy do giganta

Źródło: tanie-loty.com.pl

Następny artykuł