urlop wyjazd za granicęFot. Pixabay.com/pasja1000/zdjęcie poglądowe

Chcieli wpuszczać Polaków, zmienili zdanie po kilku godzinach. Są wyjaśnienia, przykre słowa

Urlop za granicą w dużej mierze zależny będzie nie od decyzji Polski, a innych krajów. Nie wszystkie chcą przyjezdnych z Polski, a jeden z krajów, który zakazał wjazdu Polakom, wytłumaczył, dlaczego.

Urlop wakacyjny bez wątpienia jest jednym z najprzyjemniejszych momentów w roku dla milionów ludzi pracujących zawodowo. Wielu Polaków do tej pory decydowało się na zagraniczne wyjazdy i raczej stroniło od spędzania wakacji w Polsce. W 2020 roku i w obliczu pandemii może stanowić to jednak wyzwanie. Tym bardziej, że niektóre kraje, jak np. Czarnogóra, nie zamierzają przyjmować przyjezdnych z Polski. Teraz ambasada postanowiła dokładnie wytłumaczyć, skąd taka decyzja.

Domy wpadały do morza jeden po drugim. Tragedia, wszystko się nagrałoDomy wpadały do morza jeden po drugim. Tragedia, wszystko się nagrałoCzytaj dalej

Urlop zagraniczny? Nie wszędzie wpuszczą Polaków

Czarnogóra stworzyła listę krajów, których obywatele będą mogli swobodnie wjechać na teren kraju, spędzić tam urlop i nie będą musieli przechodzić obowiązkowej kwarantanny. Początkowo na tej liście znajdowała się również Polska, jednak już po kilku godzinach zniknęła. Wywołało to ogromne emocje wśród turystów, teraz jednak ambasada Czarnogóry w Warszawie dokładnie wyjaśniła, co się stało.

- Niestety, mimo iż pierwotnie Polska znajdowała się na liście możliwych państw, dla których Czarnogóra planowała otworzyć granice, to jednak ze względu na dane statystyczne związane z aktualną sytuacją epidemiczną, jak i kryteria przyjęte przez stronę czarnogórską (tzn. mniej niż 25 aktywnych przypadków koronawirusa na 100.000 mieszkańców), finalnie Polska nie znalazła się na liście państw, dla których granice czarnogórskie zostały już otwarte - czytamy w liście, który placówka dyplomatyczna wysłała do redakcji Rzeczpospolitej.

Dzisiaj grzeje: 1. Wpuścili turystów, chwilę potem spełnił się czarny scenariusz. Okropne wiadomości z Grecji
2. Wziąłeś 5 tys. zł pożyczki z tarczy antykryzysowej? Nastąpiły zmiany, o których musisz wiedzieć

Jak podkreślono, Polska nie została usunięta z listy na stałe i nie jest wykluczone, że zostanie wpisana ponownie. Wszystko zależy od sytuacji epidemicznej w naszym kraju. Przedstawiciele ambasady stwierdzili, że nasz kraj jest bardzo blisko spełnienia kryteriów, a lista państw ma być aktualizowana co tydzień, możliwe więc, że sytuacja już niedługo ulegnie zmianie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramat w szkole podstawowej, rannych kilkadziesiąt dzieci. Mężczyzna nie miał dla nich litości, porażające informacje z zagranicy
  2. Niemowlę bawiło się na kocyku, kiedy york na nie skoczył. Rodzice wszystko nagrali
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Anna Lewandowska nagle pojawiła się w telewizji. Zdradziła swoje domowe sekrety przed tysiącami widzów

Źródło: Wprost

Następny artykuł