Upały w Japonii z ofiarami.Fot. pexels.com/pl-pl/zdjecie/464857/

Ponad 140 osób nie żyje. Liczba cały czas rośnie. Niepokojące wieści ze świata

Upały przyczyniły się do nawet 148 zgonów. Region, który cieszy się regularnym zainteresowaniem ze strony turystów, teraz może skutecznie odstraszać wyjątkowo wysokimi temperaturami. Potencjalna liczba ofiar niecodziennych wskaźników nadal jest szacowana przez krajowe służby.

Upały na Dalekim Wschodzie przekładają się na niepokojące szacunki liczby zmarłych. W krajowych statystykach dominuje konkretna grupa, która w miejscowym społeczeństwie stanowi znaczącą część całej populacji.

Trwa dramatyczna akcja ratunkowa nad polskim jeziorem. Liczy się każda sekundaTrwa dramatyczna akcja ratunkowa nad polskim jeziorem. Liczy się każda sekundaCzytaj dalej

Upały z ofiarami. Azja z niebezpiecznym frontem

Jak informują dziennikarze Onetu, upały stolicy Japonii mogły przyczynić się do nawet 148 zgonów. Są to statystyki opublikowane na początku sierpnia, a sytuacja nadal jest badana przez miejscową służbę zdrowia. Tylko w tym tygodniu (17-21 sierpnia) w stołecznym Tokio media krajowe podają, że za sprawą wysokich temperatur życie straciło przynajmniej 17 osób.

Upały mają najprawdopodobniej związek z wcześniej zapowiadanymi rekordami temperatur w skali globalnej. Przewidywany przez synoptyków front nie ominął Japonii, gdzie w trakcie dnia termometry pokazują nawet 41 stopni. Ostatni tydzień nie odbiegał wskaźnikami od reszty tegorocznego lata - rekordowo wysokie temperatury utrzymują się już od początku sezonu.

Tokio z wyjątkowymi wskaźnikami. Upały z rekordową liczbą zmarłych

Według ustaleń Onetu, upały w Japonii zazwyczaj zaczynają się w okolicach połowy lipca, gdy region opuszcza pora deszczowa. Co ważne jednak, tegoroczny monsun był wyjątkowy, ponieważ objął cały miesiąc i dominowała pochmurna pogoda z dużymi opadami deszczu. M.in. burze przekładały się na późniejsze problemy z infrastrukturą - dochodziło do osuwisk, wylewów rzek i powodzi.

Dzisiaj grzeje: 1. Kim jest następca Łukasza Szumowskiego? Przedstawiamy sylwetkę nowego Ministra Zdrowia
2. Niewyobrażalna tragedia na polskiej plaży. Niestety, nic nie dało się zrobić
3. Kontrolerzy rozeszli się po kraju, do ciebie też mogą zapukać. Kara to aż 681 zł

Jak podaje redakcja Onetu, w Tokio w okolicach pory obiadowej pojawiają się upały ze średnimi wskaźnikami na poziomie 35-36 stopni. W okresie od 13 do 20 sierpnia stołeczna służba zdrowia potwierdziła zgon przynajmniej 17 osób, co w od początku miesiąca daje łączną liczbę 148 ofiar śmiertelnych. Były to osoby przede wszystkim między 40. a 90 rokiem życia (przeważali 70-latkowie). Japonia jest tzw. społeczeństwem starzejącym, co może przełożyć się na kolejne fale zgonów wywołanych upałami.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fantastyczne wiadomości dla kibiców polskich skoczków. Podjęto zupełnie niespodziewaną decyzję
  2. Jolanta Kwaśniewska przerwała milczenie. Otwarcie skomentowała, co myśli o Agacie Dudzie
  3. Pilny apel do wszystkich turystów z Polski. Dla własnego dobra lepiej wiedzieć, nie jest dobrze
  4. Prześwietlili 1000-letni posąg. Zobaczyli, co jest w środku i zamarli
  5. Kasia Cichopek wolałaby, żeby nikt nie wiedział. Za późno, zdjęcie z hotelu wylądowało w sieci
  6. Szczeniak owczarka zaczął kąsać dziecko na ich pierwszym spotkaniu. Nagranie rozkłada na łopatki

Źródło: Onet

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł