Ukraina do świątyniFot. YouTube Телеканал ТV7 Маріуполь

Wziął siekierę i wszedł do świątyni. Sytuacja wymknęła się spod kontroli za naszą granicą

Ukraina przekazała informacje o poszukiwaniach mężczyzny, który może zagrażać innych. Na nagraniu monitoringu udostępnionym na platformie YouTube przez Телеканал ТV7 Маріуполь widać, jak młody człowiek walczy z ochroniarzem w świątyni. Wcześniej poszukiwany wszedł do synagogi z siekierą. Niestety udało mu się zbiec.

Ukraina przekazała informacje dotyczące szokujących wydarzeń, do których doszło w środę w godzinach porannych. Wiadomość potwierdziła także ukraińska agencja informacyjna Unian. W sieci pojawiło się już nagranie z monitoringu opublikowane przez Телеканал ТV7 Маріуполь. Do synagogi w Mariupolu wszedł młody mężczyzna z siekierą i zaatakował ochroniarza. Obecnie trwają poszukiwania napastnika, który zbiegł z miejsca zdarzenia.

Natura nie miała litości. 2 kobiety zginęły na miejscu, dramat za granicąNatura nie miała litości. 2 kobiety zginęły na miejscu, dramat za granicąCzytaj dalej

Za pośrednictwem agencji informacyjnej Unian Ukraina potwierdziła niepokojące doniesienia o zdarzeniu w miejscowości Mariupol. Dzisiaj tj. 29 lipca około godziny 10:00 do budynku synagogi wszedł młody mężczyzna, który był uzbrojony w siekierę. Do szokujących wydarzeń doszło po porannej modlitwie. W świątyni przebywali rabin, kilka kobiet oraz ochroniarz. Między stróżem a napastnikiem wywiązała się szarpanina, po której poszukiwany uciekł z miejsca zdarzenia. W tej sprawie pojawiło się oświadczenie żydowskiej gminy.

Ukraina: poszukiwany mężczyzna, który wszedł do synagogi z siekierą

Ukraina zajmuje się poszukiwaniami młodego mężczyzny, który wszedł do synagogi uzbrojony w siekierę. Jak informują media, młody człowiek został zapytany, kogo poszukuje. Napastnik początkowo podał imię osoby, której rzekomo szukał, a po chwili stanął przed wejściem. Zgodnie z relacją sprawiał wrażenie, jakby na kogoś czekał. Po tym, jak ochroniarz zbliżył się do niego, wywiązała się walka, w trakcie której stróż pilnujący budynku odniósł obrażenia. Ogłoszono poszukiwania młodego człowieka.

Zgodnie z informacjami, które przekazała Ukraina za pośrednictwem agencji, jak tylko ochroniarz znalazł się w pobliżu obcego mężczyzny, ten wyciągnął siekierę i zaatakował stróża. Na szczęście udało się odebrać broń napastnikowi, jednak ochroniarz doznał urazu głowy i złamania ręki w wyniku uderzeń. Sprawę opisał Wiaczesław Lichaczow z grupy monitorującej przestępstwa wobec mniejszości narodowych i etnicznych. W udostępnionym nagraniu monitoringu widać szamotaninę między dwoma mężczyznami oraz uciekającego napastnika.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje aktorka znana z seriali z TVP i Polsatu. Miała 47 lat
2. Porażające zdjęcia z Karpacza. Co się dzieje?
3. Składki ZUS mocno w górę. Trzeba będzie dopłacić 200 zł

W niektórych regionach Ukraina zmaga się z agresją wobec mniejszości narodowych oraz etnicznych, co nadzoruje między innymi WIaczesław Lichaczow ze swoją grupą. Do szokującej napaści doszło w Mariupolu położonym na wschodzie kraju w obwodzie donieckim. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o podróży dzieci na zachodzie Polski, która zmieniła się w koszmar.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje 2-letnia córeczka znanego sportowca. Miała raka mózgu i kręgosłupa
  2. Wielkie starcie kiboli na autostradzie A4. Policja wszczęła śledztwo, są pierwsze efekty
  3. Spędził godziny, aby przeanalizować Wiadomości TVP. Zadziwiające wnioski mówią wszystko
  4. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  5. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  6. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  7. Puma płacze w ogrodzie zoologicznym? Prawda może okazać się bolesna

Źródło: RMF 24

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł