Ukraina o sprawie z 25 września.Fot. Twitter.com BNO NEWS, Twitter.com Новая Газета

Fatalne wieści z Ukrainy. Zginęły 22 osoby, nagrania z miejsca katastrofy lotniczej tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Ukraina nadal bada sprawę katastrofy lotniczej z godzin wieczornych. W sieci pojawiły się już nagrania z miejsca zdarzenia. Ostrzegamy - materiały przeznaczone są wyłącznie dla osób o mocnych nerwach.

Ukraina - to tutaj doszło do katastrofy lotniczej, w wyniku której według najnowszych danych zginęły 22 osoby. Obecnie o sprawie informuje krajowe Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Nie była to jednostka pasażerska.

Katastrofa lotnicza u naszych sąsiadów. Co najmniej 20 osób nie żyje, trwa akcja ratunkowaKatastrofa lotnicza u naszych sąsiadów. Co najmniej 20 osób nie żyje, trwa akcja ratunkowaCzytaj dalej

Ukraina: Są nagrania z katastrofy

Do zdarzenia doszło wczoraj (piątek, 25 września) w okolicach miasta Czuhujiw (obwód charkowski, wschodnia Ukraina). Jednostka należała do krajowych Sił Zbrojnych. Państwowa służba ds. sytuacji nadzwyczajnych, na którą powołuje się m.in. RMF24, podaje, iż katastrofa miała miejsce około 2 km od wojskowego lotniska.

Ukraina nadal bada sprawę zdarzenia, choć już teraz wiadomo o pewnych szczegółach katastrofy. Według relacji RMF24, gdy samolot spadł na ziemię, doszło do zapłonu. Wybuch ognia zarejestrowali świadkowie - materiały są już w sieci. Najnowsze dane mówią o 22 ofiarach śmiertelnych i 2 osobach ciężko poszkodowanych. Ranni zostali przewiezieni do szpitala.

Ukraina bada sprawę z 25 września

Jak informował minister Spraw Zagranicznych Ukrainy, Anton Heraszczenko, zespoły ratunkowe nadal poszukują poszkodowanych i ofiar śmiertelnych. Według szefa resortu, na pokładzie mogło być 28 osób. Według agencji Interfax-Ukraina, jednostką mogli podróżować uczestnicy zajęć na Charkowskim Narodowym Uniwersytecie Sił Powietrznych.

Dzisiaj grzeje: 1. Oburzające słowa Cejrowskiego. Podróżnik wywołał kolejny skandal. Internet nie zapomina
2. Gwiazdor TVP uległ tragicznemu wypadkowi. Dramatyczny apel o pomoc, nie jest dobrze
3. TVN informuje. Papież Franciszek przyjął rezygnację. Na placu tłumy turystów

Ukraina usłyszała również o pierwszych ustaleniach co do charakteru piątkowego lotu. Całkiem możliwe, że był to rejs szkoleniowy. Prezydent kraju, Wołodymyr Zełenski, zapowiedział, że dzisiaj (sobota, 26 września) uda się na miejsce katastrofy. Na czele komisji zajmującej się wyjaśnieniem okoliczności zdarzenia stanie wicepremier Ołeh Uruskyj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Suczka zobaczyła, że ktoś zabiera jej jedyne dziecko. Zareagowała błyskawicznie, niezwykłe wideo
  2. W PRL-u byli gwiazdami naukowego programu TVP. Zmarli w dramatycznych okolicznościach
  3. Nagła decyzja Rządu. Ministerstwo odradza podróżowanie do kolejnego kraju. Nie jest dobrze
  4. Są poszkodowani i ranni. Tragedia na południu Polski. Podróżowali autokarem
  5. Turystka wyszła w góry. Wystarczył jeden ruch i doszło do dramatu. Porażająca akcja
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Źródło: RMF24

Następny artykuł