Ukraina ślubFot. Pixabay.com/

2 tysiące panien młodych jednego dnia. Ukraina zawstydziła wszystkich

Ukraina zdecydowanie nie jest banalnym krajem, a jej mieszkańcy mają oryginalne inicjatywy. Tym razem jednego dnia na ślubnych kobiercach stanęło blisko 2 tysiące panien młodych wraz ze swoimi ukochanymi.

Ukraina to kraj wielu kontrastów. Z jednej strony znaleźć tam można miejsca ociekające bogactwem, pełne złota i wpuszczające jedynie turystów w garniturach. Z drugiej czekają na nas niewielkie wioski i miasteczka, w których bieda aż piszczy, a widok podróżnika jest niezwykłym wydarzeniem. Niezależnie od stopnia zamożności, mieszkańców łączy jedno - pomysłowość.

Koronawirus na nowym kontynencie. Zaatakował w turystycznym raju, uwielbianym przez PolakówKoronawirus na nowym kontynencie. Zaatakował w turystycznym raju, uwielbianym przez PolakówCzytaj dalej

Jak podaje ukraińskie ministerstwo sprawiedliwości, prawie 2 tysiące par zdecydowało się wziąć ślub jednego dnia, w piątek, czyli Dzień Zakochanych. Ukraina zawstydziła wszystkie inne państwa - tylko tam doszło do tak uroczej sytuacji.

Ukraina pełna miłości

Ukraińscy urzędnicy już wcześniej spodziewali się sporego ruchu w Urzędach Stanu Cywilnego w tym dniu, zmieniono więc zasady ich działania. Otwarte były aż do północy, by wszyscy zakochani zdążyli spełnić swoje marzenie.

- Chęć zawarcia związku małżeńskiego 14 lutego zgłosiło 1830 par. Spodziewając się takiego ożywienia w Dzień św. Walentego, ministerstwo sprawiedliwości wdrożyło akcję "Miłość poza czasem", zakochani będą mogli zawrzeć związek nawet w nocy - mówiła Ołena Sukmanowa, ukraińska wiceminister sprawiedliwości.

Sukmanowa podkreśliła, że specjalna okazja dotyczyła nie tylko nowych małżeństw, ale również par, które chciały odnowić swoją przysięgę małżeńską. "Miłość poza czasem" w tym roku miała swoją trzecią edycję i niezmiennie cieszy się ogromną popularnością.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gratulacje spływają od fanów. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach mają powody do świętowania „W końcu”
  2. Objaw raka płuc widoczny na twarzy. Nigdy go nie lekceważ
  3. Tragiczna wiadomość, nie żyje wspaniały Polak. Uratował dziesiątki istnień, GOPR w żałobie
  4. Straszna wiadomość z zapory w Solinie. 20-latek nie żyje
  5. Huragan wyrzucił na brzeg potwora. Brytyjczycy już zaczęli nazywać go Nessie
  6. Wielka tragedia, dzieci nie miały szans na przeżycie. 13 podopiecznych zmarło w domu dziecka, TVP przekazała wiadomość o smutnych wydarzeniach za granicą

Źródło: Polsat News

Następny artykuł