uk kwarantanna wirusfot. pixabay.com/ChequeredInk

UK wprowadza bardzo ostre prawo. Szereg rygorystycznych zakazów, wszyscy muszą się zastosować

UK zaprezentowało w poniedziałek zupełnie nową taktykę w obronie przed koronawirusem. Nowe zasady są zdecydowanie różne od tych, które brytyjski rząd prezentował do tej pory.

Od początku trwania epidemii Covid-19, UK prezentowało zupełnie odmienną postawę od reszty świata. Tamtejszy rząd nie zamknął szkół ani granic, a wszystkie sklepy i restauracje pozostawały otwarte. Premier wychodził z założenia, że kto zachoruje, tego wyleczą, a jego hasłem przewodnim było "Keep calm and carry on".

Dwa pierwsze przypadki koronawirusa w kolejnym kraju. Mają 26 i 36 latDwa pierwsze przypadki koronawirusa w kolejnym kraju. Mają 26 i 36 latCzytaj dalej

UK wprowadza rygorystyczne zasady

Sytuacja odmieniła się w poniedziałek wieczorem, kiedy premier Boris Johnson ogłosił nowe zasady odnośnie wychodzenia z domu oraz spotkań grupowych. Są one zupełnie odmienne od postawy, którą brytyjski rząd prezentował do tej pory.

Brytyjczycy mają możliwość opuszczenia swojego miejsca zamieszkania, żeby wyjść po zakupy, do lekarza, do pracy, która jest niezbędna i niemożliwa do wykonania zdalnie, a także na spacer lub by poćwiczyć na powietrzu, jednak ostatnie dwa tylko raz dziennie.

Zabronione również zostaną spotkania więcej niż dwóch osób, z wyjątkiem dla mieszkających razem, a także uroczystości take jak śluby czy chrzciny. Spod zakazu zostały wyjęte jedynie pogrzeby.

Brytyjskie ministerstwo spraw zagranicznych wezwało swoich rodaków czasowo przebywających za granicą do szybkiego powrotu do kraju, póki jeszcze kursują komercyjne linie, które mągą ich zabrać. Wcześniej resort zalecił brytyjczykom wstrzymanie planów wyjazdowych na 30 dni, jednak gdy sytuacja na Wyspach uległa zmianie, wystosowano odpowiednie oświadczenie.

Dzisiaj grzeje: 1. Skandaliczne zachowanie turystów, zignorowali wszelkie zasady. "Wszyscy mamy koronawirusa na-na-na"
2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

- Zdecydowanie nalegamy, aby Brytyjczycy przebywający za granicą wracali do domu teraz, gdy istnieją jeszcze komercyjne połączenia, które to umożliwiają. Na całym świecie coraz więcej linii lotniczych zawiesza loty, a kolejne lotniska są zamykane, niektóre bez uprzedzenia. Tam, gdzie nie istnieją trasy komercyjne, nasi pracownicy pracują przez całą dobę, aby udzielać porad i wsparcia obywatelom Wielkiej Brytanii. Jeśli jesteś na wakacjach za granicą, czas na powrót do domu jest teraz, kiedy jeszcze można - napisał w wydanym oświadczeniu minister spraw zagranicznych Dominic Raab.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy byli w błędzie? Znaleźli nowe objawy koronawirusa, pod żadnym pozorem nie wolno ich lekceważyć
  2. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
  3. Niewiarygodna akcja policji dla mieszkańców Majorki. Wszystko się nagrało, rewelacja
  4. Ofiar jest tak dużo, że brakuje miejsc. Zamknięto zakłady pogrzebowe w Madrycie, smutna wiadomość
  5. Podwodny Wodospad zapiera dech w piersiach. Iluzja stworzona przez naturę
  6. Kamil Stoch zakończy karierę już teraz? Michal Doleżal odpowiada na doniesienia

źródło: radiozet.pl

Następny artykuł