UK mogło złamać przepisy wysyłając samolot komercyjny do NigeriiFot. Pixabay.com/12019/zdjęcie poglądowe

Samolot z Wielkiej Brytanii zarekwirowany. Absurdalna sytuacja

UK złamało przepisy zezwalając na lot samolotu komercyjnego do Nigerii. Takie rejsy są niedozwolone. Samolot został zarekwirowany, a załoga zatrzymana.

UK pozwoliło na lot samolotu komercyjnego do Nigerii - taką informację podaje nigeryjski minister ds. lotnictwa. Jest to niedozwolone w związku z restrykcjami wynikającymi z pandemii koronawirusa. Maszyna została zarekwirowana. Cała załoga samolotu została zatrzymana i zostanie przesłuchana. Jak informuje Sirika Hadi, wspomniany wcześniej minister, służby dokonają wszelkich starań, aby wyjaśnić zaistniałą sytuację.

Limity turystów na polskich plażach? Wakacje w Polsce mogą być gigantycznym rozczarowaniemLimity turystów na polskich plażach? Wakacje w Polsce mogą być gigantycznym rozczarowaniemCzytaj dalej

UK podało fałszywe informacje?

Według ministra, brytyjska firma FlairJet, która jest powiązana z przewoźnikiem Flexjet, podała informację, że Wielka Brytania wyśle do Nigerii samolot z pomocą humanitarną. Oznaczałoby to, że okłamano nigeryjskie służby.

- Zezwoliliśmy na lot z pomocą humanitarną, a potem złapaliśmy ich na tym, że wykonali zwykły lot komercyjny - wyjaśnił Sirika Hadi. - Nałożona zostanie maksymalna sankcja za złamanie prawa - dodał.

Przedsiębiorstwo FlairJet, które odpowiadało za ten lot, sprawdza szczegóły w celu wyjaśnienia sytuacji - podaje Reuters.

Restrykcje lotnicze w Nigerii

Nowe przepisy mówią, że na lotniskach w Nigerii mogą lądować jedynie samoloty, które ewakuują nigeryjskich obywateli. Zezwolony jest także ruch lotniczy tak zwanych samolotów cargo, które zajmują się importem żywności oraz innych środków w celach pomocy humanitarnej.

Zakaz lotów komercyjnych do Nigerii, a także z Nigerii do innych państw, będzie obowiązywał do 4 czerwca. Na ten dzień przewidywane jest zniesienie nałożonych obostrzeżeń w związku z panującą pandemią koronawirusa.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat Polaków za granicą. Wybuchł ogromny pożar, są ranni
2. Już wiadomo, kto może wjechać do Polski bez kwarantanny. Jest lista

Koronawirus w Nigerii i na świecie

Koronawirusem w Nigerii zaraziło się 5621 osób - to stan na niedzielę 17 maja. Do tej pory było 176 przypadków śmiertelnych.

Na świecie do tej pory odnotowano 4,8 miliona przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Z pandemią zmaga się 200 państw. Najwięcej zakażonych znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Choruje tam aż 1,2 miliona mieszkańców. Wczoraj odnotowano 82 257 nowych zakażeń. Oznacza to, że ilość zachorowań w ciągu doby stosunkowo spada. Rekord padł 24 kwietnia, kiedy potwierdzono ponad 100 tysięcy nowych zakażeń.

Niektóre państwa zaczynają znosić obostrzenia. Wśród tych krajów jest Francja, Włochy, Hiszpania, a także Polska. Słowenia ogłosiła nawet koniec epidemii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje uwielbiany aktor seriali z TVN i Polsatu. Tragiczną informację przekazał syn
  2. Kiedy przyjechali na miejsce nie wierzyli własnym oczom. Widok kilkudziesięciu psów wyciskał łzy z oczu
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Z ostatniej chwili. Gwiazdor aresztowany przez policję. Wyszedł z kwarantanny i pobił kobietę

Źródło: Onet.pl, TVN Meteo

Następny artykuł