uk sytuacja wyjątkowa w pałacu buckinghamFot. Pixabay.com/waldwikl

Działania specjalne w Pałacu Buckingham w związku z koronawirusem. Sun: Królowa Elżbieta II przeniesiona

UK wciąż zmaga się z szalejącym koronawirusem. Sytuacja jest poważna, Pałac Buckingham podjął więc specjalne działania. Królowa Elżbieta II oraz książę Filip.

UK, podobnie jak cała Europa, od kilku tygodni usiłuje uporać się z pandemią koronawirusa. Liczba zachorowań bezustannie się zwiększa, sytuacja robi się coraz poważniejsza. Jak podaje SUN, w związku z niebezpieczną chorobą, królowa Elżbieta II oraz książę Filip zostali przeniesieni z Pałacu Buckingham do zamku w Windsorze pod Londynem.

Pasażerowie uwięzieni w pociągu na dworcu PKP. Nie mogą wyjść, w środku osoba z podejrzeniem koronawirusaPasażerowie uwięzieni w pociągu na dworcu PKP. Nie mogą wyjść, w środku osoba z podejrzeniem koronawirusaCzytaj dalej

UK: królowa i książę opuszczają Pałac Buckingham

Zgodnie z informacjami przekazywanymi przez Sun, obecnie para przebywa w Windsorze, jest jednak również opcja awaryjna. Jeśli sytuacja się pogorszy, zostaną błyskawicznie przeniesieni do Sandringham, które znajduje się w hrabstwie Norfolk.

- (Królowa) czuje się dobrze, ale uznano, że najlepiej będzie jeśli się przeniesie. Wiele osób z personelu pałacowego jest trochę spanikowanych z powodu koronawirusa. Przez pałac przepływa nieustający strumień gości, w tym politycy i dygnitarze z całego świata. Do niedawna królowa spotykała tam wielu ludzi. Ale mając na względzie, że jest na kilka tygodni przed 94. urodzinami, doradcy uważają, że lepiej by była w bezpiecznym miejscu - cytuje swoje źródło Sun.

Pałac Buckingham miał zostać uznany za względnie ryzykowne miejsce, gdyż ma on największy personel. Przekładać się to według źródła może na możliwość ewentualnego zakażenia koronawirusem. Obecnie zatrudnionych jest tam około 500 osób, podczas gdy w Windsorze około 400 mniej.

Dzisiaj grzeje: 1. Biskup był w Watykanie, widział się z papieżem Franciszkiem. Teraz wyszło na jaw, że ma koronawirusa
2. Rząd ze specjalnym apelem do mieszkańców miast a także władz miejskich

W Londynie obecnie jest 313 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, sytuacja jest więc poważna. Dużo lepiej wygląda to w hrabstwie Norfolk, gdzie dopiero w niedzielę potwierdzono trzy, pierwsze przypadki zarażenia. W związku z pandemią zmieniły się również oficjalne plany królowej, przełożono m.in. wiele jej wystąpień w miejscach publicznych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wszyscy oglądali jego dzieła. Niestety, zmarł na koronawirusa
  2. Lidl naraził wszystkich podczas epidemii koronawirusa? Niedowierzanie, nikt nie myślał o konsekwencjach
  3. Ważna wiadomość z polskich lotnisk. Każdy musi się zastosować
  4. Sąsiedni kraj zamyka granice z Polską. Już ich nie przekroczymy
  5. Ryanair podjął decyzję ws. koronawirusa. Ważne informacje dla pasażerów
  6. Epidemia zbiera śmiertelne żniwo. Nie żyje młody trener, miał całe życie przed sobą

Źródło: Onet

Następny artykuł